Od jakiego języka programowania zacząć?

Znam podstawy C++. Chce napisać grę przeglądarkową a do tego trzeba nauczyć się  php i HTML. W jakiej kolejności się uczyć php, HTML, i bardziej zaawansowanego C++ żeby było mi najłatwiej i umożliwiało mi to napisanie gry przeglądarkowej jak najwcześniej? Z któregoś wymienionego mogę zrezygnować jeżeli mi się teraz nie przyda lub douczyć się czegoś innego jeżeli jest potrzebne. :?

HTML-podstawa, do tego CSS, gra- flash. Zależy jeszcze w jakiej miałaby być formie i na czym by polegała.

sory ale po kiego grzyba php? najpierw napisz grę w html5(JavaScript) albo Java(applet) albo Flash’u albo czym tam chcesz dopiero póxniej bierz się za php, na dobrą sprawe php to konstruktor istnienia strony, sposób na powiązanie html z zasobami serwera, z użytkownikiem, z jego logowaniem etc. gdyby próbować przedstawić czym jest php na przykładzie pisarza byłoby sekretarką spisującą jego słowa a JavaScript(html5) językiem w którym byłyby napisane, sekretarka sporo ułatwia ale na start może jedynie rozpraszać swoim obfitym biustem :slight_smile:

Chcesz tworzyć rzeczy webowe - C++ zupełnie nie będzie ci potrzebny.

Co jak co, ale wątpię że w najbliższym czasie tą grę napiszesz, bo nauka tego trochę Ci zajmie…

 

 

dzięki 8)

 

C++ nie uczę się dla gier przeglądarkowych

 

nie chodzi mi oto żeby ja napisać jak najszybciej tylko co się uczyć żeby umieć wszystko co potrzebne i nie uczyć się dodatkowo tego co mi się teraz nie przyda

Kwestia co to za gra.

 

Jak jakaś “ruchoma” typu strzelanka, platformowa to JS I HTML5.

A jak jakaś ekonomiczna to języki typu PHP czy ASP.NET wystarcza. Przy czym ASP.NET ma wspólną podstawę dla większości rozwiązań MS-owych wiec się może w przyszłości przydać.

Zależy co to za gra.

Frontend możesz napisać w Javie albo w JS/CSS/HTML.

Backend to pełna dowolność - jeśli chcesz stawiać na shared hostingu to w PHP, jeśli masz własną maszynę to znacznie lepiej klepać w C++.

mam jeszcze jedno pytanie. W grę przeglądarkową można grać po wejściu, zarejestrowaniu się na danej stronie internetowej czy to może być strona z subdomeną np. nazwastrony.pl.tl czy musi być płatna? :doubt:

domena może być dowolna, weź lecz pod uwagę że strony na domenie tk i cc indeksują się dość kiepsko (tk może ci ktoś podkupić, nie wiem jak z cc). Co do darmowych hostingów są limity lub reklamy. Ale rejestrację możesz zrobić wszędzie.

Do nauki i tworzenia postaw serwer lokalny. Kiedy zrobisz coś nadającego się do publikacji, domena i kawałeczek serwera kosztują dzisiaj grosze.