Od którego roku życia można pójść na "HotZlot" i do kiedy będzie on organizowany?

Tak jak w temacie. Podejrzewam że od 18-stego roku życia ale nie jestem pewien. Czy będzie on jeszcze organizowany w 2020 roku? :smiley:

 

I słusznie.

 

 

A to, to daj zarobić wróżce i  jej spytaj …

@fiesta: A co się tam wyprawia, że od 18-tego roku życia ?

Fiesta nie może Ci odpowiedzieć. Podpisywaliśmy papiery które zabraniają nam publicznie o tym mówić.

wtedy sam za siebie bierzesz odpowiedzialność.

@jacko1998, już na sam fakt “łatwego” dostępu do alkoholu jest wystarczającym powodem do trzymania się restrykcji związanej z pełnoletnością uczestników spotkania. Innymi słowy, lepiej nie dawać powodów rodzicom do wytaczania spraw sądowych wobec organizatorów, “bo dziecko wróciło pijane” :wink:

Gdyby coś Ci się stało to generalnie odpowiadał by za to organizator. Musiałbyś mieć opiekuna, ale raczej nikt nie chciałby się w coś takiego bawić.

Na temat pisemnej zgody rodziców już było dużo w wątkach hotzlotowych i czegos takiego nie ma i wątpię, że kiedyś będzie. Po prostu wolą się zabezpieczyć i nie chcą mieć nieprzyjemności gdybyś np. połamał się po pijaku lub coś takiego ("bo nie dopilnowaliście mojego syna i się upił… ").

A tak jako osoba pełnoletnia odpowiadasz sam za siebie i to, że połamałeś się podczas walki z grawitacją to już jest Twój a nie ich problem.

manieKMPprzemek7525 robicie z tego pijacką imprezę - co nie przyczynia się do jej dobrego wizerunku, liczę, że moderator usunie te posty, łącznie z tym.

Tu nie chodzi o robienie pijackiej imprezy z hotzlotu. W miejscu w którym jest organizowany hotzlot alkohol jest po prostu dostępny i odkrywcze to raczej nie jest, a to czy ktoś będzie z tego korzystać to już jest inna kwestia.

Równie dobrze można by napisać, że stanie się coś osobie niepełnoletniej jak opuści teren hotzlotu, ale co to zmienia w kwestii rozjaśnienia tego, dlaczego w hotzlocie nie może uczestniczyć osoba niepełnoletnia? Chodziło o podanie przykładu.

@skrzek, za daleko idziesz z interpretacją tego co napisałem :wink:

Alkohol na tego i innego typu spotkaniach nie jest wyznacznikiem “pijackiej imprezy” (na HZ nikt nikogo nie zmusza, ale i też nie zabrania picia i wątpię by jakikolwiek uczestnik kiedykolwiek wylądował nieprzytomny gdzieś w plenerze), a tym bardziej czymś nienormalnym, czy tematem tabu. Jest jednak istotny jeśli chodzi o wiek uczestników (choćby ze względów prawych) ze względu na specyfikę zlotu, nie jest to spotkanie stricte rodzinne lub w grupie bliskich znajomych.

W takim wypadku (dopuszczenia nieletnich na zlot), wymogiem byłby opiekun lub ich grupa (zależne od ilości osób poniżej 18 roku życia), co najprawdopodobniej zmniejszyłoby liczbę miejsc dla zlotowiczów, ze względu na “zatrudnienie” nadprogramowych ludzi (uczestników nie można zaprzęgać do opieki i odpowiedzialności za innych, nieletnich uczestników, nie po to się na zlot jedzie ;)). Dodatkowo wymusiłoby to poinstruowanie personelu, aby sprawdzał osoby przed “wydawaniem” trunków, co dodatkowo wprowadza dyskomfort dla uczestników (dorosły może wyglądać na młodszego, nieletni na starszego i trzeba wszystkich legitymować…). W ostateczności należałoby alkoholu zakazać, co raczej na “spotkaniu integracyjnym” takim jak HotZlot, gdzie większość uczestników to faceci, byłoby “strzałem w stopę”, a sama impreza zrobiłaby się nieco sztywna… i nie, nie mam na myśli zapijania się w trupa ;)… Tyle że to i tak nie załatwia sprawy z opieką nad nieletnimi uczestnikami, a to byłby wymóg organizacyjny, który trzeba byłoby spełnić bezwzględnie (rodzice na ferie, czy obóz nie wysyłają swoich dzieci bez opieki dorosłego, który bierze wtedy pełną odpowiedzialność za to co podopieczny robi i w razie czego coś mu się stanie).

Jest z pewnością parę innych rzeczy/spraw, które stanowią jakiś tam problem z dopuszczeniem na HZ osób poniżej wieku pełnoletności, ale powyższe byłyby, powiedzmy że, priorytetowe.

 

Nikt niczego  nie  będzie  usuwał bo to  co trzeba  zostało powiedziane, i nie  dotyczy to tylko kwestii % ale i innych spraw związanych z opieką nad nieletnimi.

 

Alkohol, kobiety i śpiew :slight_smile:

 

To nie impreza dla dzieci :slight_smile: Nikt niepełnoletniego pilnować nie będzie - taka prawda.