Od którego roku życia można stworzyć własną stronę interneto

Stworzenie własnej strony (kupno hostingu i domeny) oraz możliwości administratora na niej należą dla dorosłych (polskie prawo), ale możliwości moderatora chyba nie mają już żadnych ograniczeń wiekowych?

Nie musisz mieć 18 lat aby kupić hosting wiec ??

Nie muszę mieć 18 lat do kupienia hostingu ?? :slight_smile: Hosting jest darmowy, tak jak domena (1&1) więc za nic nie będę płacił

Niektóre firmy wymagają aby osoba kupująca usługę była osobą pełnoletnią w tym wypadku hosting. Tak samo z usługami darmowymi jeśli coś jest za darmo to nie znaczy że dla wszystkich. Może być dla osób pełnoletnich ale może być dla osób które np. mają rudy kolor włosów i tylko dla nich. Dlatego tak ważnie jest czytanie regulaminów.

Co do odnośni prawnej to nie wydaje mi się aby polskie prawo zabraniało kupowania hostingu lub moderacji jakiegoś portalu czy strony. Przynajmniej nigdy się nie spotkałem z takim czymś.Jednak powinna potwierdzić to osoba obeznana w polskim prawie.

RBB ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wysłałem wiadomość do pomocy 1&1.

Ciekawe ile będę czekał, bo wcześniej czekałem 40 minut na odpowiedź, teraz minęła już ponad godzina.

Dodane 11.12.2010 (So) 17:37

Nie zmieściło się “wą”, ale chyba może być?

Tak jeszcze nawiązując jeszcze do prawa:

Artykuły 11 i 12 Kodeksu cywilnego:

Samodzielne zawieranie umów to czynność prawna a kupno hostingu to w zasadzie umowa prawna (biorąc ten bezpłatny też zawierasz umowę) więc wydaje mi się że jednak potrzebna jest pełnoletność do zakupu hostingu. Ale to tylko taka moja własna interpretacja prawna także nie musisz jej brać pod uwagę :wink:

Jeśli załóżmy że muszę mieć te 18 lat, więc umowę zawiera ktoś inny, teraz jeszcze muszę wiedzieć czy mogę być jej administratorem (bo to jest co innego).

Ja cię nie rozumiem , jak nie masz 18 lat to pytasz się mamy czy założy ci na tym hostingu konto i w razie czego to twoja mama jest administratorem tej strony .

Kupując w sklepie też zawierasz niepisaną umowę kupna-sprzedaży i jakoś nikt nie sprawdza twojej pełnoletności przy zakupie Coca-Coli.

Więc, wg. mnie, jeśli regulamin dostawcy tego nie zabrania, a kwota do zapłaty nie jest duża, to nie ma przeszkody, by 13-latek kupił sobie usługę.

A nie lepiej skontaktować się z serwisem który dostarcza hosting ? tak otrzymasz konkretną odpowiedź…

No co Ty gadasz? Nie wiesz, że to tak jakoś nie po polsku. W Polsce o wszystko się pyta na forum, zamiast samemu poszukać odpowiedzi. Sam widziałem pytanie o numer telefonu do banku - normalny człowiek wchodzi na stronę banku i może dzwonić, ale w Polsce wolą zapytać na forum, po 10 minutach dopiszą “no co jest, nikt nie wie?”, a po półgodzinie dostanie odpowiedź. #-o

Najpierw wysłałem wiadomość o Pomocy 1&1, ale po 1 tygodniu czekania na wiadomość od Nich, postanowiłem spytać się Was. Odpowiedź dostałem po 2 tygodniach. Musiałem mieć tylko PESEL, a ponieważ go miałem stronę też już mam :slight_smile: