Od połowy ściągania ArcGIs przeglądarki nie ładują stron wi8

Hej,

ciężko było sprecyzować w temacie o co chodzi tym bardziej, że pisząca jest laikiem komputerowym.

Moja współlokatorka ma następujący problem:

jakiś czas temu wrócił jej komp z naprawy z [ponownie] zainstalowanym całym windowsem 8 więc ściągając różne programy ściągnęła antywirusy, najpierw mcAfree a potem avast-> zaczął jej wolniej chodzić internet, było podejrzenie, że od avasta.

Musimy ściągnąć ArcGis na zajęcia- i w połowie ściągania link na stronie esri przestał działać [kolejny link do ściągnięcia kolejnej składowej ArcGISa] po czym strona ta nie chciała się otworzyć, mimo odświeżania. a potem to już poszło i żadna z innych stron się nie chciała włączyć.[w chromie pojawiał się komunikat: ups! przeglądarka google nie może otworzyć tej strony, a w firefoxie: że avast żąda ściągnięcia jakiejś wtyczki, ale my już mu nie ufamy] wyłączyłyśmy avasta w menadżerze sieciowym i wył/wł komputer, ale to nic nie zmieniło i dalej żadna ze stron [poza startową chroma] się nie włączała. więc z powrotem włączyłyśmy avasta, wył/wł komputer, ale to nic nie zmieniło. i co robić? żaden program antywirusowy nie sygnalizował wirusa.

chrome podpowiada, że coś może być nie tak z zaporą sieci.

wybaczcie długość, ale chciałam napisać wszystko.

z góry dzięki za pomoc

:slight_smile:

ps. mam nadzieję, że to właściwy dział

Avast Antivirus czy Internet Security?

Odinstalujcie Avasta i sprawdźcie czy coś się zmieniło.

oki, za chwilę to zrobimy, na razie jeszcze avast robi skan wszystkiego.

Dodane 12.10.2013 (So) 19:25

Hej,

okazało się, że zwykłe odinstalowanie pomogło.

Dzięki wielkie

A.