Od wczoraj mam jakieś paski na obrazie

Wczoraj po włączeniu komputera zobaczyłem, że na prawej stronie ekranu jest całkiem ciemniejszy kolor ( tak jak bym na tej 1/2 zabrał sporo od nasycenia barw ), w grach też można zauważyć inne barwy, przy ładowania się sytemu XP ( to czarne tło jest prawie całe czerwone ), no i dzisiaj jak włączyłem to na pulpicie mam takie paski też czerwone i jak najadę na kawałek z nich kursorem “znikają”. Dodam, że tak jakby monitor mi się przestawił, bo jakiś czas temu miałem ustawiony na 85 Hz, potem miałem jakieś problemy i odczytywał jak domyślny 60 Hz, chociaż było 85 w ustawieniach, a teraz znowu działa na dobrych hercach. Dodam, że mam najnowsze sterowniki do karty graficznej, do monitora też instalowałem według producenta, znalezione w windowsowskich bibliotekach, chociaż i tak mi ich nie wykrywa. Nie wiedziałem czy pisać wam tu mój sprzęt i czy jakieś temperatury podawać, więc napiszcie mi co i jak. Ogólnie chodzi mi o to czy to GPU się przegrzewa czy może mój stary ( około 5-7 letni ) CRT już pada.

Warto podać model płyty głównej,karty graficznej i monitora.

Mikroukład płyty głównej : Intel Canterwood i875P/E7210

Nazwa monitora : CTX VL700, MS700, PL7 Series, 17-Group 69KHz/160Hz

Karta graficzna : RADEON 9200 SERIES (128 MB)

Oczywiście akurat tego problemu nie znam.

Mam jeszcze pewną sugestię.

Posiadam Della (chipset Intel) i sterowniki mam na dołączonej płycie CD.

Wszystkie sterowniki wgrywam z tej płyty CD według zalecenia firmy Dell.

Oprócz tego na stronie firmowej Della pobieram nowsze sterowniki.

Okazuje się,że te Intelowskie są stare i trzeba wejść na stronę Intela o czym Dell nie napisał.

Proponuję wejść na stronę: http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

i kliknąć przycisk “Check your system for the latest updates”.

Możliwe,że masz najnowsze sterowniki i to nic nie pomoże.

Zrobiłem tak jak mówiłeś, rzeczywiście stery do płyty głównej były nie aktualne, lecz to nie rozwiązało problemu, chociaż wiedziałem że tak będzie, bo tyle ile czasu działało to bez tych sterów normalnie. Poczekam na odpowiedz kogoś innego, choć moim zdaniem mój monitor umiera, bo np. w grach nie widać żadnych czynników które wskazują np. na przegrzewanie się karty graficznej ( wszytko działa tak jak wcześniej pod względem wydajności )