Od XP do Win 8: manualna konfiguracja internetu mobilnego

Poszukuję artykułów, poradników w przystępnej formie dla laika w temacie manualnej konfiguracji internetu mobilnego pod sieci Plus, Play i Orange.

Przykład: kupie internet mobilny z Orange, modem na wolnym rynku i chciałbym prawidłowo to skonfigurować na systemie XP, Vista, Win 7 i Win 8 (i to samo pod 2 ww. operatorów)

Czy takie informacje znajdę na stronie Windowsa czy może ktoś zna jakieś forum/bloga gdzie znalazłbym wszystko na ten temat?

Gdy sterowniki się nie instalują automatycznie po włożeniu modemu, to pobierasz je ze strony producenta i je instalujesz.

Następnie zamiast korzystać z aplikacji operatora, która czasem działa ociężale lub mało stabilnie, możesz skorzystać z lekkiego TopNetInfo. Przytadna w konfiguracji może być lista APN-ów.

To generalnie wszystko, większych cudów nie ma.

Każdy modem ma w sobie sterowniki.Ważne by nie miał simloca.Sciagasz program Mobile Partner /o ile nie ma go wgranego w urządzenie/ ze stronki http://www.huaweidevice.pl/technical/index.html. instalujesz i OK.

Dodane 25.07.2013 (Cz) 22:02

A i jeszcze instrukcja .Po instalacji pokaże Ci się okno programu.Kliknij na program , ustawienia ,pokaże się okno wyboru operatora.Ustaw na kogo chcesz,zaznacz d o m y ś l n i e,póżniej OK i masz.

@ synthmaster

Ten mobile partner działa pod wszystkie modemy typu ZTE itp. czy każdy producent ma na swojej stronie własny program? I nie jest istotne czy Modem z softem od operatora czy też “goły” ze sklepu? Ten drugi tez powinien z automatu się skonfigurować po podłączeniu do komputera?

@ ra-v

Czyli tak na prawdę system operacyjny nie ma większego znaczenia?

System nie ma znaczenia.Były kłopoty z W8 ale przy najnowszym Mobile Partner juz nie.Zrozum-jeżeli masz modem od operatora to tylko w tej sieci będzie on działał.Dlatego napisałem że modem ma być bez simloca i wtedy z listy wybierasz sobie sieć i łączysz się.I to wszystko.

Dodane 25.07.2013 (Cz) 22:46

Polecam Ci modem Huawey E367.Taki właśnie mam i łączę się z niego do +GSM,Orange i Aero 2.Pozostaje tylko kwestia ustawić się na tą sieć z której chcesz korzystać /wybór z listy która sie otworzy i zaznaczenie “domyślnie” i ok.Pozdrawiam.

Dodane 25.07.2013 (Cz) 22:48

Acha a i jeszcze jedno.Mam to na XP i W7.Działa.

Dodane 25.07.2013 (Cz) 22:50

Ten E367 ma w sobie Mobile Partner.

Super, dzięki za wszystkie informacje :slight_smile:

Jeszcze tylko ostatnia sprawa. Jeśli będę miał modem np. z Orange (bez simlocka) a będę chciał korzystać z Play Online to po włozeniu karty będzie na programie z Orendża opcja zmiany operatora, oprogramowanie samo to zmieni czy będzie trzeba to odinstalowac i zainstalować Mobile Partnera?

Nie ma czegos takiego jak program z Orange.Jest soft dla wszystkich czyli “Mobile Partner” i do +GSM,i do Orange czy innego 0peratora. Dlatego nazywa sie MOBILE.

Jest tylko blokada modemu przez simloca u kazdego operatora.Jak jej, nie bedzie czyli simloca to modem zadziała w KAŻDEJ SIECI po włożeniu karty SIM danego operatora. Tak samo jest przecież z telefonami komórkowymi.Masz simlocka to gadasz tylko u danego operatora,nie masz simlocka to mozesz wymienić operatora i kartę, a telefon mieć ten sam. Mobilne połączenie idzie po sieci komórkowej .

Nic nie bedziesz odinstalowywał przy zmianie operatora.Zmienisz na liście tylko dostawcę internetu.Ale to ważne żeby po zmianie operatora kliknąć na domyślnie i akceptować.Przy ponownym uruchomieniu komputera program zapamietuje ostatniego operatora.Chcesz go zmienić to znowu ustawienia,z listy wybierasz innego,znów domyślnie,akceptujesz i juz.

Ok. Wszystko jasne. Nie wiem skąd mi się wzięło że to wszystko w pocie czoła będę musiał samodzielnie ustawiać, konfigurować itd. :smiley:

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Gdybyś miał jakieś kłopoty to pisz.Zrobię wtedy fotki ze swoich komputerów prześle Ci je np. na maila co i jak po kolei.