[ODBC, PostgreSQL] Sterowniki dla 64 bitowego systemu

Czy istnieją 64-bitowe sterowniki do obsługi ODBC PostgreSQL? Te w wersji 32 bitowej zainstalowały się bez problemu, ale w Panelu administracyjnym źródłami danych (ODBC) PostgreSQL nie jest dostępne …

Witam.

Miałem kiedyś ten sam problem. Lecz po 3 dniach udało mi się znaleźć rozwiązanie.

Programiści z Microsoftu przygotowali niezłą łamigłówkę. W panelu administracyjnym znajduje się skrót do 64 bitowej konsoli ODBC. Bo okazuje się, że w Viście 64 są 2 konsole ODBC jedna 64 bitowa, a druga 32 bitowa. Ciekawsze jest to, że obie nazywają się odbcad32.exe. Tak więc wpisanie “odbcad32.exe” w uruchom spowoduje uruchomienie 64 bitowej konsoli. Ale to nie był koniec mojego zdziwienia. Panowie z Microsoftu w folderze C:\windows\system32 umieścili 64bitową konsole ODBC, a w folderze C:\windows\sysWOW64 (chyba taki to folder, bo nie mam teraz pod ręką wiśty 64) 32bitową.

Ogólnie to chyba miał być jakiś żart, ale po 3 dniach siedzenie i kombinowania stwierdzam, że na żartach się nie znam. Bo jak się zorientowałem o co chodzi to mi do śmiechu nie było.

Tak więc rozwiązanie jest takie.

Trzeba wejść do folderu C:\windows\sysWOW64\ i znaleźć plik odbcad32.exe i go odpalić.

Pozdrawiam

Raven