Odbieranie internetu z routera 300m dalej


(Niemiecp) #1

Mam pytanie jak w temacie, czy dało by się odebrać internet z routera który jest położony ode mnie o około 300 metrów? Chciał bym to zrobić za pomocą podłączonej do laptopa zewnętrznej karty wifi do której była by podłączona mocniejsza antena, chyba najlepiej dokólna. Proszę o informacje czy ma to w ogóle sens i czy są szanse na odebranie tego internetu? Jeszcze inne pytanie jaka karta i antena będzie do tego najlepsza?


(Machony) #2

no moyna to yrobic ale najlepij antena kierunkowa


(Kpc21) #3

Internet to transmisja dwukierunkowa, tak więc najlepsze efekty dałyby anteny kierunkowe po obu stronach. Antena kierunkowa, dookólna absolutnie nie ma sensu. Jeśli chodzi o antenę - poczytaj jakie są dobre firmy, na pewno nie kupuj z Allegro czy yagi.pl.


(Niemiecp) #4

Dlaczego antena dokólna nie miała by w tej sytuacji sensu?

A nie mógł byś coś doradzić konkretnego bo widzę że się coś znasz a ja nie za bardzo i nie chcę kupić coś co się nie sprawdzi. Zacząłem przeglądać allegro na wstępie a tu od razu odradzasz:) więc proszę o jakieś sprawdzone propozycje karty jak i anteny?


(Kpc21) #5

Dlatego, że promieniowałaby naokoło. Nie jest to zupełnie potrzebne, wprowadzałby tylko zakłócenia.

Ja się w to za bardzo nie zagłębiałem, ale poszukaj na www.trzepak.pl, www.wififorum.pl.


(Niemiecp) #6

Myślę nad kupnem takiej karty

http://www.allegro.pl/item1095597234_tp ... 0mbps.html

co o niej myślicie? spełni moje wymagania? nie wiem czy to ma znaczenie ale wydaje mi się że decydujące znaczenie ma tu antena i chciał bym żeby ktoś coś konkretnego polecił. Ostatnio przeczytałem że np yagi nie polecają ludzie więc jaka?


(And Ka) #7

Witam,

Warto kupić anteny panelowe, np firmy NETUS, dobre, niezawodne i relatywnie tanie, mogą być anteny Dipola.

Anteny panelowe bo są antenami kierunkowymi oraz są antenami odpornymi w dużym stopniu na wyładowania atmosferyczne. Należy kupić anteny od razu z odpowiednią długością kabla i wtykiem?/gniazdem? typu SMA.

Do routera o ile nie ma modułu wi fi należy dokupić Access Point. Jaki typ końcówek/gniazd należy uzgodnić ze sprzedawcą /są 2 różne typy złączy/gniazd tj SMA i N i w zależności od tego należy zamawiać antenę z kablem z odpowiednią końcówką. NP routery Linksysa mają gniazdo typu N do podłączenia anteny.

Należy kupić 1 antenę z końcówką kabla dostosowaną do gniazda w routerze/Acces Poincie a 2 antenę należałoby zakupić z gniazdem RPSMA, przykład -> http://www.wirelesslan.com.pl/urzadz.ph ... t=&idx=178 taka antena pasowałaby do tej karty

http://www.allegro.pl/item1095597234_tp ... 0mbps.html / mają ten sam typ wtyku/złącza tj SMA /.

Przy 300 metrach i dobrej widoczności powinny wystarczyć anteny 10 db. Sądzę jednak że zapewne będzie wykorzystane kilka metrów kabla pomiędzy anteną a routerem/kartą sieciową... i jeżeli będzie więcej niż 5 metrów kabla między anteną a routerem/kartą wtedy bezpiecznie byłoby wykorzystać anteny o wzmocnieniu 13 db. Ważna jest dodatkowo polaryzacja anten tj np w przypadku anten Netus "kreska" ma być albo w poziomie albo w pionie dla obu anten.

Pozdrawiam

S.

SPRAWDŹ !!


(Niemiecp) #8

Wreszcie ktoś coś konkretnego napisał za co dzięki:)

Rozumie, że do samej karty nie ma zastrzeżeń więc pewnie się zdecyduje a co do anteny to jeszcze muszę się zastanowić bo jeśli chodzi o widoczność to są niestety po drodze drzewa ale nie zasłaniają one całkowicie odbiornika więc na pewno mocniejsza antena się przyda.

Jak ktoś coś jeszcze proponuje to proszę napisać.