Odbieranie kanałów na drugim telewizorze z satelity

(janusz_pro) #1

Witam

Mam telewizję w Cyfrowym Polsacie i tu jest pytanie czy jest jakieś urządzenie dzięki któremu mogę oglądać telewizję ale bez podpinania się do anteny? Bo wiem że jest multiroom ale to trochę zamieszanie z kablami, drugi dekoder i konwerter w satelicie na dwa wyjścia. Czy ktoś ma jakiś sposób na odbieranie telewizji w drugim telewizorze ?

(Piotrek2255) #2

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że na drugim telewizorze będziesz oglądał tylko to co na pierwszym? 

Kiedyś, jak standardem był SCART, to się kupowało rozdzielacz i puszczało się milion kilometrów takiego kabla przez dom. 

(janusz_pro) #3

Bo pamiętam wiele lat temu w Wizja TV było urządzenie którą podłączało się do telewizora i pilot nawet był i można było zmieniać kanały na dekoderze tylko nie pamiętam nazwy i jak dokładnie to działało

(dark__jedi) #4

Działało to na zasadzie bezprzewodowej transmisji od nadajnika do odbiornika, oczywiście analogicznie. Rozwiązanie kiepskie jakościowo i dziś już się tego nie stosuje. Żeby był jeden kanał to przewód, żeby było więcej, to multiroom.

(janusz_pro) #5

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie powstało rozwiązanie na zasadzie że urządzenie jest podłączone do drugiego telewizora odbiera sygnał poprzez Wi-Fi od drugiego dekodera i można dzięki temu zmieniać kanały zdalnie

(Awiechoczek) #6

Może transmiter AV ?

Mam od ponad 2 lat taki za 159zł i sygnał przesyła bez problemu

http://allegro.pl/transmiter-av-5-8-ghz-digital-cyfra-n-polsat-i6622828933.html.

Na przesyłanie sygnału z pilota nie ma jednak co liczyć a przynajmniej u mnie to praktycznie nie działa.

Pozdrawiam

(janusz_pro) #7

I jak to w praktyce działa? Odbieram kanały ustawione na dekoderze ale bez możliwości zmian?

(Awiechoczek) #8

Dokładnie tak.

Ja akurat mam multiroom bo zależało mi aby nie oglądać ciągle bajek w salonie. Transmiter podłączony jest do drugiego dekodera i przesyła sygnał do telewizora, który jest w innym pokoju. Sygnał przechodzi u mnie przez 2 ściany z czego jedna jest nośna i nie ma problemu z zasięgiem za to byłby problem z pociągnięciem kabli.

(janusz_pro) #9

Ale docelowo powinno działać zmiana programów jeśli byłby odpowiedni zasięg? Czy takiej opcji nie ma? 

(bachus) #10

Szukaj kolejnej zabawki - IR extender, którego jedną część vis-à-vis dekodera a drugą w miejscu gdzie chcesz zmieniać kanały. Potrzebujesz też dodatkowego takiego samego pilota (lub programowalnego pilota, który dogada się z Twoim dekoderem). Pamiętaj, że kanał się będzie zmieniać także na głównym telewizorze.

PS za bardzo mieszasz i tak najprawdopodobnie przeciągniesz kable do tego.

(Awiechoczek) #11

Teoretycznie powinien ten transmiter przesyłać również sygnał z pilota.

Praktycznie u mnie to działało na tyle kiepsko, że temat odpuściłem może również dla tego, że do końca mi akurat na tym nie zależało.

(stasinek) #12

Miałem kiedyś transmiter niestety 2.4GHz (zbierało zakłucenia od WiFi) za to sygnał pilota działał idealnie (na 433Mhz). Na Twoim miejscu ponieważ chcesz HD, nie chcesz wydawac szmalu a 5.8Ghz kosztuje, nie chcesz dwóch dekoderów kupił bym po prostu rozdzielacz HDMI http://poradnik.mgmplay.pl/jak-rozdzielic-sygnal-hdmi/ do tego pare metrów kabla HDMI oraz przedłużacz pilota.

Przy dobrych wiatrach  zmieścisz sie w kwocie 100zł 

Nie wiem jaki jest limit długości HDMI czy to zadziała, w biedronce “na zapas” kupiłem 10m kabel w dodatku w nylonowym oplocie kosztowal zaledwie 18.99zł?! Chyba da rade… Nie sprawdzałem czy działa - chcesz to sprzedam ;), kombinował bym właśnie takim kablem - na tymczas. Bardziej eleganckie wyjście: zmień polsat na nc+ , w ramach jednej umowy możesz oglądac TV na czym tylko chcesz, bez kombinowania. Działa tak samo jak w reklamach - sprawdzałem, tablet z androidem, telefon. Przez chwile działało na laptopie coś psuli rok temu, ale myśle że teraz spokojnie powinno działac… Zanim jednak podpiszesz umowe: kup karte SIM podaj ten numer do umowy bo będą truli dupe jak natręty po kilkanaście razy dziennie jeśli nie przedłużysz…