Odbieranie kanałów na drugim telewizorze z satelity

Witam

 

Mam telewizję w Cyfrowym Polsacie i tu jest pytanie czy jest jakieś urządzenie dzięki któremu mogę oglądać telewizję ale bez podpinania się do anteny? Bo wiem że jest multiroom ale to trochę zamieszanie z kablami, drugi dekoder i konwerter w satelicie na dwa wyjścia. Czy ktoś ma jakiś sposób na odbieranie telewizji w drugim telewizorze ?

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że na drugim telewizorze będziesz oglądał tylko to co na pierwszym? 

Kiedyś, jak standardem był SCART, to się kupowało rozdzielacz i puszczało się milion kilometrów takiego kabla przez dom. 

Bo pamiętam wiele lat temu w Wizja TV było urządzenie którą podłączało się do telewizora i pilot nawet był i można było zmieniać kanały na dekoderze tylko nie pamiętam nazwy i jak dokładnie to działało

Działało to na zasadzie bezprzewodowej transmisji od nadajnika do odbiornika, oczywiście analogicznie. Rozwiązanie kiepskie jakościowo i dziś już się tego nie stosuje. Żeby był jeden kanał to przewód, żeby było więcej, to multiroom.

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie powstało rozwiązanie na zasadzie że urządzenie jest podłączone do drugiego telewizora odbiera sygnał poprzez Wi-Fi od drugiego dekodera i można dzięki temu zmieniać kanały zdalnie

Może transmiter AV ?

Mam od ponad 2 lat taki za 159zł i sygnał przesyła bez problemu

http://allegro.pl/transmiter-av-5-8-ghz-digital-cyfra-n-polsat-i6622828933.html.

Na przesyłanie sygnału z pilota nie ma jednak co liczyć a przynajmniej u mnie to praktycznie nie działa.

 

Pozdrawiam

I jak to w praktyce działa? Odbieram kanały ustawione na dekoderze ale bez możliwości zmian?

Dokładnie tak.

Ja akurat mam multiroom bo zależało mi aby nie oglądać ciągle bajek w salonie. Transmiter podłączony jest do drugiego dekodera i przesyła sygnał do telewizora, który jest w innym pokoju. Sygnał przechodzi u mnie przez 2 ściany z czego jedna jest nośna i nie ma problemu z zasięgiem za to byłby problem z pociągnięciem kabli.

Ale docelowo powinno działać zmiana programów jeśli byłby odpowiedni zasięg? Czy takiej opcji nie ma? 

Szukaj kolejnej zabawki - IR extender, którego jedną część vis-à-vis dekodera a drugą w miejscu gdzie chcesz zmieniać kanały. Potrzebujesz też dodatkowego takiego samego pilota (lub programowalnego pilota, który dogada się z Twoim dekoderem). Pamiętaj, że kanał się będzie zmieniać także na głównym telewizorze.

PS za bardzo mieszasz i tak najprawdopodobnie przeciągniesz kable do tego.

Teoretycznie powinien ten transmiter przesyłać również sygnał z pilota.

Praktycznie u mnie to działało na tyle kiepsko, że temat odpuściłem może również dla tego, że do końca mi akurat na tym nie zależało.

Miałem kiedyś transmiter niestety 2.4GHz (zbierało zakłucenia od WiFi) za to sygnał pilota działał idealnie (na 433Mhz). Na Twoim miejscu ponieważ chcesz HD, nie chcesz wydawac szmalu a 5.8Ghz kosztuje, nie chcesz dwóch dekoderów kupił bym po prostu rozdzielacz HDMI http://poradnik.mgmplay.pl/jak-rozdzielic-sygnal-hdmi/ do tego pare metrów kabla HDMI oraz przedłużacz pilota.

Przy dobrych wiatrach  zmieścisz sie w kwocie 100zł 

 

Nie wiem jaki jest limit długości HDMI czy to zadziała, w biedronce “na zapas” kupiłem 10m kabel w dodatku w nylonowym oplocie kosztowal zaledwie 18.99zł?! Chyba da rade… Nie sprawdzałem czy działa - chcesz to sprzedam ;), kombinował bym właśnie takim kablem - na tymczas. Bardziej eleganckie wyjście: zmień polsat na nc+ , w ramach jednej umowy możesz oglądac TV na czym tylko chcesz, bez kombinowania. Działa tak samo jak w reklamach - sprawdzałem, tablet z androidem, telefon. Przez chwile działało na laptopie coś psuli rok temu, ale myśle że teraz spokojnie powinno działac… Zanim jednak podpiszesz umowe: kup karte SIM podaj ten numer do umowy bo będą truli dupe jak natręty po kilkanaście razy dziennie jeśli nie przedłużysz…