Odbieranie poczty na komputerze i komórce

Posiadam konto poczty elektronicznej płatne dajmy na to xxx@yyy.pl . Teraz potrzebuję mieć dostęp do niej 24h na dobę. Do tego mam- oprócz komputera stacjonarnego, gdzie mam skonfigurowaną ową pocztę na outlook’u express - telefon samsung omnia gdzie mogę sobie skonfigurować pocztę. Gdy otwieram pocztę na komputerze (outlook express) to mail’e pobierane są na dysk twardy. I teraz chcę abym otwierał pocztę elektroniczną na samsungu, z tym że poczta ma być oglądana na serwerze i ma NIE być pobierana do pamięci telefonu. Interesuje mnie jakiś program, który ma taką możliwość i którego mogę wgrać na ten telefon. Oglądanie poczty przez przeglądarkę www odpada.

Jeśli możesz używać protokół IMAP w tej poczcie to bez problemu da się tak zrobić aby na pamięć telefonu była pobierana tylko lista wiadomości na koncie. Dopiero, gdy klikniesz w daną wiadomość, zostanie załadowana do pamięci telefonu. Masz protokół IMAP?

Chciałbym mieć podgląd tej wiadomości również, czyli aby ją podglądać na serwerze z poziomu telefonu. Tak aby ta wiadomość nie była kasowana z serwera gdy ją oglądam i na nią odpowiadam z telefonu. Protokołu IMAP mogę uzywać

To w takim razie jeśli możesz używać IMAP, to wiadomo, zę nie będziesz mieć problemów tak jak z POP3. W protokole IMAP wiadomości wcale się nie kasują. Skonfiguruj sobie IMAP zarówno w komputerze np. w OE i w telefonie. Jeśli np. usuniesz wiadomość z serwera telefonem, na komputerze też jej nie zobaczysz.

Tzn. ja wolę zostawić sobie protokół POP3 na komputerze, bo tam je wszystkie chcę mieć, a na telefonie skorzystam z protokołu IMAP. Tylko takie może głupie pytanie: każde konto pocztowe protokół IMAP obsłuży?

Na komputerze możesz sobie ustawić, aby wiadomości z protokołu IMAP były pobierane na dysk twardy. Musisz tylko poszukać w opcjach w 5 minut. Co do obsługi to niewiele kont pocztowych obsługuje IMAP. Jednym z przykładów podam ci GMail, który obsługuje. W większości jest jedynie POP3. Podaj najlepiej adres strony, na której masz te konto pocztowe i sam upewnij się czy w ogóle masz IMAP.

Niestety poczta ta nie obsługuję tego protokołu. Jak inaczej rozwiązać ten problem?

Możesz założyć konto w GMailu. Włącz w nim odbieranie przez POP3 wiadomości z pierwszego konta i z niego odczytuj IMAPem. Nie wiem czy podziała tak, jak chcesz, ale chyba warto spróbować.

Ale ja już mam konto płatne gdzie nie ma obsługi imapu i nie mogę ot tak sobie przejść na gmail’a

To chyba nie ma już innej możliwości. Musisz korzystać z przeglądarki internetowej w telefonie.

nie wiem jak to jest, czy ma sie do IMAP, ale w outlooku jest taka opcja : pozostaw kopie wiadomosci na serwerze przez (podajesz ile dni np).

Co do gmaila, jezeli wyzej wymieniona funkcjonalnosc, ktora Tobie odpowiada dzialalaby na gmailu, a na tym platnym koncie nie, to zawsze mozesz zrobic przekierowanie wszystkich wiadomosci na gmaila…zaden problem.

Chodziło mi właśnie o przekierowanie wiadomości z pierwszego konta, tak jak pisze zigerrr.

Okazuje się że w tym samsungu jest opcja, “pozostaw wiadomości na serwerze”.

Temat do zamknięcia