Odbieranie sygnału WiFi i przekazywanie po kablu

Ostatnio zgłosiła się do mnie osoba, z dość standardowym pomysłem. Nigdy jednak nie urzeczywistniałem takiego rozwiązania. Chodzi o nadawanie sygnału z bezprzewodowej sieci WiFi (b/g) i odbieranie go w drugim końcu domu i dalsze przekazywanie go po kablu. Niestety klient dysponuje już “urządzeniami” - należą do nich jakże rewelacyjny LiveBox i równie rewelacyjny zte zxv w300. Czy istnieje możliwość zrobienia mostu na ZTE, tak by odbierał on w jakiś sposób sygnał wifi z liveboxa? Udało mi się zbudować z niego most ale tylko w drugą stronę.

Ewentualnie jakie widzicie inne rozwiązanie, w miarę jak najtańsze?

Za około 200zł kupiłem sobie TP-LINKA W8901G (potrzebowałem modemu ADSL) i TP-LINKA WR543G. Sygnał odbieram oczywiście tym drugim i przekazuję dalej po kablu do telewizora, a już niedługo również na konsolę. Żeby móc coś takiego zrobić ZTE musiałby pracować w trybie AP Client, a z tego co widzę to nic z tego nie będzie. Jakby co to TP-LINK WR543G działa OK.

No właśnie nigdzie nie znalazłem APeka wifi. Jakieś tańsze opcje?

@McDracullo

Potrzebny ci access point z obsługą trybu AP-client. TL-WR543G to chyba najtańsza opcja. A na pewno najtańsza sprawdzona.

Chyba że położysz kabel przez cały dom, może wyjść taniej, tylko wymagać będzie trochę wiercenia.

Za 66 złotych to ja najprawdopodobniej kupię tego tplinka. Wydaje mi się jednak najrozsądniejszą opcją. Swoją drogą tomato idzie na tym zainstalować?