Odbieranie tej samej poczty na dwóch komputerach? (POP/IMAP)

Witam serdecznie,

Już przerobiłem różne ustawienia i zabrakło mi pomysłów dla tego typowego i błahego problemu :wink:

W jaki sposób skonfigurować program pocztowy do odbierania tych samych wiadomości na

dwóch różnych komputerach (w tym przypadku: desktop i laptop), macie jakieś pomysły?

Po stronie Gmail włączyłem odbieranie za pomocą POP i ustawiłem opcję pozostawiania wiadomości na serwerze.

W aplikacji “Poczta systemu Windows” (w ustawieniach konta) zaznaczyłem “Umieść kopie wiadomości na serwerze”.

W aplikacji “Windows Live Mail” (w ustawieniach konta) zaznaczyłem “Umieść kopie wiadomości na serwerze”.

Za każdym razem poczta za pomocą protokołu POP wpada na dysk komputera… który szybciej ją pobierze :?

Po stronie serwera mail oczywiście pozostaje.

IMAP Twoim przyjacielem

matteo ,

1 . W jaki sposób pobierasz pocztę na tych komputerach (za pomocą jakich programów?

dotyczy wysyłanej poczty przez Ciebie (coś w stylu "zapisz wiadomość wysyłaną) a nie tej, którą otrzymałeś. Poszukaj opcji “Pozostaw kopię wiadomości na serwerze”.

MarS , Chyba nie do końca zrozumiałeś bo opisał dość pokrętnie i za mało danych podał.

Zrozumiałeś :wink:

Dla mnie jest wszystko jasne. Chce korzystać z tej samej poczty na kilku komputerach. Tylko protokół IMAP pozwala na takie działanie. Alternatywnie można wykorzystać Hamstera http://hamster.thebat.pl/ , który jest lokalnym serwerem poczty i grup dyskusyjnych. Problem w tym, że musiałby zostać umieszczony w takim miejscu by można się było do niego dostać i pobrać wiadomości. On pobierałby z serwerów pocztę i przechowywał lokalnie udostępniając ją z kolei innym komputerom

Whoooaaaaaa… rozpocząłem misję “IMAP” i Gmail dosłownie zalał mnie tysiącami maili :smiley:

Myślałem, że mnie już niewiele może zaskoczyć, ale wrażenie z odbierania takiej ilości poczty

(zarchiwizowanej w Gmailu) jest po prostu kolosalne…

Dzięki :slight_smile:

Jak czegoś nie ogarnę to będę pytał dalej.

Napisałem w pierwszym poście, “Poczta systemu Windows” i “Windows Live Mail” :slight_smile:

Ostatnio tak sformułowaną opcję widziałem w dużym Outlooku i Outlook Express…

W windowsowych programach pocztowych (Vista, 7) nie znajduję opcji “Pozostaw kopię wiadomości na serwerze”.

Hmnnn, rozpocząłem romans z IMAP, ale jak masz jakieś inne rozwiązanie tego problemu to dawaj, śmiało :slight_smile:

Przyda się choćby do (uzupełnienia wiedzy i ) serwerów e-mail, które nie obsługują IMAP.

A co do danych to powiedz mi jakich informacji jeszcze potrzebujesz…

Na tym właśnie polega wielka zaleta protokołu IMAP. Nigdy nie tracisz swojej poczty niezależnie od tego gdzie byś nie był :slight_smile:

To teraz mi jeszcze powiedz, jak to zsynchronizować, żebym miał jeden widok zamiast czegoś takiego:

mail01.png

Chciałbym mieć wszystkie foldery zagnieżdżone w GMAIL zamiast w podkatalogu [GMAIL] :slight_smile:

Widok jest kopią widoku Gmaila i nic z tym nie zrobisz

Cóż… przerzuciłem Gmaila (i inne skrzynki) na Home.pl i wszystkie maile odbieram za pomocą protokołu IMAP.

Po kilku dniach pracy nie mogę sobie wyobrazić jak ja do tej pory mogłem żyć… odbierając pocztę za pomocą POP3 :smiley:

Luksus!

Przy okazji, bo męczy mnie dosłownie jedna rzecz.

Czy jest jakaś opcja na zsynchronizowanie katalogu “Elementy usunięte” czy “Elementy wysłane”

(“Poczta systemu Windows” i “Windows Live Mail”) z defaultowymi folderami po stronie serwera?

Aktualnie poczta wysłana z programu ląduje u mnie w katalogu “Elementy wysłane” (skrzynka na POP3),

a chciałbym żeby bezpośrednio wlatywała do utworzonego (automatycznie) folderu SENT.

Tak samo to wygląda z “Elementami usuniętymi”.

Każda wiadomość którą kasuję ląduje momentalnie w… przestworzach (katalogu “Elementy usunięte” pod IMAP nie mam)

i trochę jest to denerwujące. Jeśli w zakładce IMAP > Foldery specjalne zaznaczę opcję "Przechowuj foldery specjalne

na serwerze IMAP" to automatycznie na serwerze pojawiają się totalnie bezużytecznie katalogi.

I takim sposobem mam zarówno katalog “SENT” jak również “Elementy wysłane” itp. itd.

W webmailu wszystko działa jak powinno…

Co więcej, przy takim ustawieniu wysłana poczta i tak ląduje w głównym folderze “Elementy wysłane” (POP3),

a dostępu (z poziomu programu) do usuniętych wiadomości nie mam. Wiecie może jak to ogarnąć? :?