Odbieraniu sygnału wi-fi za pomocą anteny i routera na działce

Witam, chciałbym odbierać sygnał wi fi gdzie mam możliwość od dwóch dostawców.
Mam na myśli UPC lub Orange lecz chodzi mi o odbiór internetu i złapaniu sygnału poza domem.
Konkretnie na działce podczas relaksowania się.
Jest możliwość korzystania z opcji w UPC tak zwana sieć UPC Wi Free i trzeba się tam jak wiadomo o ile wyłapie taką sieć karta w laptopie zalogować podając niezbędne dane czyli login i hasło.
Lecz do czego dążę, niestety na takim odludziu ciężko z zasięgiem obojętne czy będzie to Orange czy UPC.
Dlatego piszę tu na forum z prośbą o pomoc bo nie bardzo się na tym znam a nie chciałbym umoczyć kasy gdzie kupując to czy owo okaże się że w ogóle nie zda to egzaminu, niestety.
Chciałbym zakupić taką antenę do wi fi podaną poniżej w linku i jak wiadomo jakiś router do tego.
Udało się mi pożyczyć od kolegi coś takiego, niby w opisie zasięg do 10 km a niestety nie zdało to wcale egzaminu.
Dobrze że pożyczyłem bo inaczej kasa byłaby wyrzucona w błoto.

Link do opisu anteny wraz z routerem

Chciałbym zrobić zakup takiej anteny tylko jak jest opcja to proszę o jakiś niedrogi router do niej o ile rzecz jasna zda to egzamin tak jak wyżej opisałem.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Antena do routera

To barachło nie antena. I jeszcze kilometry kabla.

Kup coś normalnego ubiquiti, Mikrotik albo podobnego, z zasilaniem POE, bo to tylko wywalanie kasy.

Np. AirGrid.

Dzięki za szybką reakcję i odpowiedź.
Możesz coś zasugerować podsyłając linka do opisu itd.
Będę wdzięczny za pomoc.

Istotne dane to, odległość od nadajnika, jakie przeszkody, jaka częstotliwość 2 czy 5, czy zestawienie anten można zrobić z dwóch, czy tylko z jednej strony?

Generalnie do większych odległości zestawia się coś w tym link stylu.

Maksymalnie łączyłem punkty oddalone o jakieś 4-5 KM i działało to wtedy tak z ok. 50-60 megabitów (miasto) Oczywiście da się zrobić szybciej, ale kwestia kosztów.

Uzupełniając @wasabi1084
poniżej masz link z przykładem jak drzewo potrafi stłumić sygnał