Odbiór dowody osobistego

Mam pytanie… Czy dowód osobisty muszę odebrać wyznaczonego dnia? Czy grożą mi jakieś sankcję za nie odebranie w określonym dniu??

Coris hm… nie sądzę, żeby były za późniejszy odbiór kary. Zresztą zadzwoń do urzędu, gdzie masz odebrać dowód i się spytaj :slight_smile:

Niektóre urzędy stosują wewnętrzne zarządzenia , i gdzieniegdzie termin na odebranie , dowodu , prawa jazdy czy paszportu wynosi 30 dni od wyznaczonego dnia odbioru , po tym terminie taki dokument ląduje w “archiwum” i jeżeli chce sie go odebrać po upływie przekroczonego czasu (30dni) należy wystosować odpowiednią pisemną prośbe i uiścić dodatkową opłate , he he Polska biurokracja sie kłania.

obowiązuje jeszcze ten Nip3 czy Nip0 [już nie pamiętam] ,

co go trzeba dodatkowo wypełnic i złożyć ,

bo jak nie to polecą po kieszeni , coś chyba kilkaset zł. grzywna

Przepraszam, ale pierwsze słyszę :lol:

Jest tylko jeden NIP - i jest potrzebny do rozliczania sie z fiskusem, chyba, że masz coś innego na myśli

oto chodzi że mało kto o tym słyszał

to było obowiązkowe wypełnienie takiego druku po otrzymaniu dowodu , za niezłożenie była kara grzywny

Tyczy się to Urzędu Skarbowego a dokładnie o informacje do nich na piśmie o zmianie dowodu osobistego (dokładnie chodzi im o numer dowodu). Za nie wypełnienie druku jakaś kara tam jest ale jeszcze niesłyszałem w kręgu znajomych aby ktoś ją dostał. A tak w ogóle to organ wydający dowód powinien poinformować o takiej koniecznośc, ale o naszych urzędach szkoda dyskutować. Więc milcze…