Odbiór WiFi i przekazywanie go dalej

Witam!

 

Posiadam dwa routery: Netgear WGR614 oraz Livebox’a.

Chciałbym za ich pomocą odbierać WiFi i przekazywać ją dalej, tak jak na schemacie:

 

jFhhDgA.png

 

Jest coś takiego wykonalne?

 

Pozdrawiam!

Czyli chcesz odbierać internet z nadajnika wifi tyn routerem Netgear po skrętce przekazywać go da Liveboxa który to z kolei ma internet rozprowadzać znów po wifi lub skrętce?

Teoretycznie jest to wykonalne ale ten router Netgear musi mieć funkcję AP Client (AccesPoint Client).

Router ten występuje w wielu wersjach sprzętowych oznaczanych literką v z cyfrą/liczbą (np. v9 dla 9 wersji sprzętowej; v11 dla 11 itp.) umieszczoną po nr modelu i z tego co wiem niektóre mają tą funkcję a niektóre nie (te starsze nie mają), to czy twoja wersja sprzętowa ma w firmware tą opcję musisz sprawdzić sam.

Nie jestem tylko pewien czy aby twój Livebox ma z tyłu port WAN w postaci ethernetowego złącza RJ45 bo żeby mógł odbierać internet od tego Netgeara po kablu musi on mieć złącze RJ45 oznaczone jako WAN (nie mylić z LAN), obawiam się że tego złącza on nie ma.

Ja posiadam Netgear’a WGR614 v9 który chyba nie ma opcji AP.

Co więcej Livebox posiada takie porty:

Żółty - do podłączenia telewizji lub internetu.

Czerwony - do podłączenia komptera.

Żaden z nich chyba nie jest WAN.

 

Podsumowując chyba nie mogę tego wykonać.

Dziękuje za pomoc.

Ja też mam Netgear WGR614 v9 i o ile pamiętam on ma funkcję AP Client (niestety aktualnie jestem na wyjeździe i nie mam jak sprawdzić), funkcja ta powinna być wśród opcji WiFi razem z funkcją WiFi Repeter którą o ile pamiętam on też ma.

Co do Liveboxa to ciężko mi powiedzieć z tego opisu ale wydaje się że nie ma on normalnego portu WAN, przydaloby się foto tych złączy.

Nie mogę znaleźć opcji przełączenia pomiędzy routerem a access pointem.

Glz7g51s.png

Co do liveboxa to ma takie porty:

Jc9kHtfs.jpg

Ciężko się wyznać z oznaczeń ETH1 ETH2

 

//Edit

Fragment z instrukcji liveboxa:

 

hIXlFoMs.png

Te oznaczenia są lakoniczne a instrukcja też jest mało zrozumiała ale z tego co ja rozumiem podłączając wtyczkę kabla idącego od Netgeara pod to żółte gniazdo ETH2 Livebox powinien połączyć się z Netgearem, dostać od niego IP i za jego pomocą łączyć się z netem.

Co do tego Netgeara to może się myliłem i faktycznie nie ma on tej opcji, powinna ona być wśród opcji na stronie wireless settings z tym że w ustawieniach są 2 strony o takiej nazwie (dość niefortunne nazewnictwo) zawierające różne opcje i nie powiem ci dokładnie na której z nich to powinno być.

Nie musi być podłączony do portu WAN, może być do LAN, ale router nie może pracować jako AP klient, tylko musi pracować w trybie WISP. Kolejny problem, to brak przełącznika w LB i pytanie czy port ETH przekaże sygnał do AP. To można spradzić podłączając Netgeara do portu ETH LB, wyłączyć DHCP serwer na LB i zobaczyć czy komputer pobierze przez WiFi IP z NG.