Odbiór WiFi oraz rozsyłanie po domu, po WiFi oraz LAN


(Alan Elektro) #1

Witam!

potrzebuje routera TP Link, taki aby mógł odbierać WiFi (w miejscowości w której mieszkam jedna osoba ma działalność polegającą na sprzedawaniu internetu poprzez WiFi), a następnie transmitować go do komputera stacjonarnego oraz bezprzewodowo do laptopa.

Chciałbym aby ten router miał też modem ADSL, który może się przydać w przyszłości, kiedy to zrezygnuje z usługi bezprzewodowego internetu, na rzecz kablowego, dzięki temu będę miał wszystko w jednym.

Tutaj jedyny problem to taki aby dobrać sprzęt który będzie w stanie odbierać i rozsyłać sygnał WiFi, a także "puszczać go" po portach LAN.

W sieci jako zabezpieczenie występuje adres MAC

Proszę o ewentualne propozycje


(Maxiul) #2

nie ma takiej opcji.....

router odbierający musi chodzić w trybie AP co wyklucza dalsze rozsyłanie sygnału poprzez wi-fi,pozostaje jedynie wyjście po kablu

do tego co kombinujesz potrzebujesz 2 routerów z wi-fi lub AP i routera z hm...ADSL-em i wi-fi,w przyszłości jedno z tych urządzeń jeśli byś podpiął np. neo staje się zbędne

sam posiadam TP-Linka WR340gd który ma możliwość trybu AP ,działa bez problemu z 4 kompami,to mamy pierwszy.

a drugi np.TD-W8910G też TP-Linka z wi-fi i ADSL.

AP TP-Link TL-WA501G jest w podobnej cenie co router więc chyba nie opłaca się przepłacać i lepiej zastosować 2 routery.

całość inwestycji przy cenach na znanym portalu zamkniesz w 200pln.


(Alan Elektro) #3

OK AP + router. Dzięki. 99% AP będzie w stanie odbierać sygnał.