Odbiornik GPS na Bluetooth do 200 zł i czy telefon wystarczy

Więc poszukuję takiego odbiornika i nie wiem który wybrać (najbardziej podoba mi się Pentagram PathFinder- naczytałem się dużo dobrych opinii), ale może jest coś lepszego. Dodatkowo chciałbym się dopytać, czy na moim telefonie da się w miarę płynnie nawigować:

Telefon- Toshiba G500

OS- WM 6.1 Standard

Oprogramowanie nawigacyjne- Automapa 5

Procesor- Intel X-Scale ARM920T Pxa27x (420 MHz podkręcony na 524 MHz :P)

RAM- wolne zawsze ok. 20 MB (przy odpalaniu nawigacji jedyną dodatkową aplikacją jest wirtualny kursor- Automapa jest na Pocket PC, a ja mam Smartphona- zawsze jednemu i drugiemu nigdy nie brakło RAM-u)

Ekran- 240x320 QVGA (jest wyraźny, więc myślę, że wystarczy, poza tym kierowca i tak nie będzie patrzył na ekran, tylko telefon będzie do niego gadać :P).

Z odbiornikami GPS nie ma co kombinować i najlepiej kupić coś w miare w przystępnej cenie , prawie wszystkie posiadają układ SiRF Star III który niejednokrotnie nawet w odbiornikach no-name jest czulszy niż w tych droższych.

Oprogramowanie , jakoś automapa nie przypadła mi do gustu , po pierwsze nie istnieje na niej moja “wiocha” Wola (43-225) pod drugie jest skomplikowana w obsłudze , może nie skomplikowana ale wybranie celu zabiera dużo czasu i po “drodze” w każdym oknie konfiguracji są zbędne pytania , używam tomtoma.

3 calowy ekran nie jest duży ale jest wystarczający , oprócz tego że nawigacja “gada” to raczej kierujący sugeruje się wsakazaniami na wyświetlaczu , osobiscie często wyłanczam głos w nawigacji i zerkam na ekran , przyklejony do szyby w odpowiednim miejscu nie powoduje ograniczenia widoczności na droge , czasem jadąc w mieście głos z nawigacji staje się denerwujący , poprostu usta Kaśki nie zamykają się.

Czyli ten Pentagram będzie dobrym wyborem?

Myślę że bardzo dobrym.

Tylko, który model warto wybrać (PathFindera)- jest ich przecież kilka.

PENTAGRAM PathFinder P 3105 myślę że ten model będzie odpowiedni , chyba że zaciekawi Cię bardziej rozbudowany model z pamięcią wewnętrzną i możliwością zapisywania trasy , taki mało wykożystywany bajer,PENTAGRAM PathFinder Logger P 3106.

Dobra. Dzięki za pomoc. Wezmę tego p 3106.