Odbiornik GPS z bluetoth

Chcę kupić odbiornik GPS z bluetoth który miałby współpracować z Nokia N70, co polecacie? Tak w kwocie do 120 zł. A drugie moje pytanie. To jaką mapę najlepiej zainstalować na Nokie N70.

Navibe 735

Garmin Mobile :wink:

Pentagram P 3104 w cenie ok. 110 zł, choć proponowałbym raczej dołożyć do wersji P 3106 logger z opcją zapisu trasy (odbiornik ma wbudowaną pamięć flash 32 MB co pozwala na zapisanie wielu godzin tras). Bardzo dokładny i czuły. Używam go od pewnego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony

Co do nawigacji to np. Sygic Drive na Nokię. Też używam i polecam. Całkiem niezła

Ja na mojej N73 mam zainstalowanego TomToma. Próbowałem różnych programów w tym Garmin, Route66 ale jednak zostane przy TT. Odbiorbik jaki posiadam to Navibe 735 i działa całkiem dobrze zarówno przy szybie w samochodzie jak i w sopodniach na tylkiej kieszeni (jeżeli np. jeżdże na skuterze) Połączeń przez BT nie zrywa :wink:

Dzięki za podpowiedzi Moje myśli też były nakierowane na tego Pentagrama lub Navibe. Jeszcze pomyślę który wybiorę a mapę to chyba tego Garmina. Zobaczymy jak to będzie. Ale zapytam się jeszcze was tak: czy korzystanie z takiej nawigacji jak tu opisane jest jakoś płatne, czy płaci się za jakiś przesył danych,minuty itp? Czy można sobie po prostu tak spacerować z komórą po mieście od celu do celu za friko?

I jeszcze jedno: Pentagram 3104 obsługuje 20 kanałów a Pentagram 3101 ma ich 32, tak znalazłem w opisach na Allegro. Więc który lepszy i lepiej kupić, te “kanały” mają duże znaczenie?

Po pierwsze: za korzystanie z nawigacji nic się nie płaci

Po drugie: ilość kanałów nie ma żadnego znaczenia w praktyce

dodam że garmin na s60v2 ma mapki na polskę 99% a TT tylko 70%…

A może ma jakieś znaczenie chipset---- MSTAR czy SIRF STAR III ?

Ma, owszem, ale obecnie najlepsze to Sirf Star III (klasyka) i MTK. Ten ostatni zwłaszcza jest moim zdaniem czulszy niż SS III. Właśnie ten Pentagram z logowaniem go ma :slight_smile: