Odbiornik muzyczny TP-LINK HA100 i telewizor marki LG

Witajcie, znajoma szuka adaptera bluetooth do telewizora LG Smart TV model 49LF590V.
W związku z tym poszperałam trochę w internecie i znalazłam coś takiego
https://www.tp-link.com/pl/home-networking/entertainment-device/ha100/
Moje pytanie brzmi: czy da się ten adapter podłączyć do tego modelu telewizora? Wyżej wymieniony model telewizora nie posiada bluetooth, a znajoma chce mieć bluetooth na tym telewizorze o ile to możliwe. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam :slight_smile:

No cóż - niestety nie jest to możliwe.

Hej,

Jeśli telewizor ma złącze RCA do podłączenia dźwięku (czyli wejście dźwięku), to oczywiście można taki zestaw podłączyć do TV i za pośrednictwem technologii BT przesyłać dźwięk na TV, ale tylko dźwięk.

Jeśli TV nie ma wejścia RCA ani jack, można w ostateczności skorzystać ze złącza Euro Scart - w nim też określone piny są odpowiedzialne za wejście dźwięku.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Dziękuję za wyjaśnienie, telewizor posiada złącze RCA oraz jack 3,5 .Sprzęt został zakupiony. O rezultacie dam znać. Pozdrawiam :slight_smile:

1 polubienie

Witam potrzebuje pomocy z podłączeniem LG Smart tv do tego urządzenia. Jak to podłączyć przez wyjście RCA? Pozdrawiam :slight_smile:

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania.

Masz pewnie RCA wyjście jak 99% telewizorów tak samo Jack jako słuchawkowe wyjście. Wejście miałeś szukać czy ma ten telewizor.

Nie wiem czy to coś pomoże ale wrzucam zdjęcie tyłu telewizora

Co w instrukcji pisze na temat tych złączy?? Przy którychś pisze out - wyjście, in - wejście?

Ciężko dojrzeć te napisy na tym zdjęciu. Skoro jest IN to podłączasz i szukasz ustawień w Menu telewizora jak nie ma żadnych ustawień to trzeba przeczytać intsrukcję, a nie czekasz aż ja lub kto inny na forum to zrobi. Nie rozumiesz po angielsku to odpal Google tłumacza, przepisz i sie dowiesz.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jutro jadę do sklepu jeszcze raz wszystkiego dokładnie się dowiedzieć. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam :slight_smile:

Nie potrafisz czytać?? To dlatego nie rozumiesz co piszemy. Może w sklepie ci narysują, będzie ci łatwiej. Powodzenia.

Te RCA to na pewno wejścia, bo są przy złączu kompozytowym i komponentowym. Służy do podłączenia niektórych urządzeń - na przykład starych magnetowidów VHS. :slight_smile:

A jak podłączyć to fizycznie? Potrzebujesz kabla jack 3,5 na 2 x RCA. Być może nawet był w zestawie. Podłączasz za jego pomocą zestaw i przełączasz TV na tryb AV bądź Component. Sparujesz urządzenie BT z telefonem bądź innym urządzeniem i odtwarzasz dźwięk. I w sumie tyle.

A jakby z samym RCA był problem, to zawsze można jeszcze przez złącze Euro podłączyć, przy pomocy takiego kabla:

Na jego zdjęciu widac dwa złącza RCA czerwone i białe, najcześciej out i dwa niebieski i czerwony i te dwa do czego sa bo żółty chinch to było wideo?

Bo to jest złącze combo. Jeśli podłączysz komponentowo, to wizję podłączasz osobno dla kolorów niebieskiego, zielonego i czerwonego (jak piksele), a gdy podłączasz kompozytowo, to podłączasz video jednym złączem RCA i wtedy leci do gniazda żółtego (żółto-zielonego). W obu przypadkach fonia jest podłączana stereo przez dwa złącza RCA - czyli lewy i prawy kanał.