Odbiornik standardu AC

Witam
Kupiłem niedawno router Asusa z funkcją AC. Z tego co zdążyłem się rozejrzeć to w Chinach jest za około 40zł odbiornik na USB który został opisany w tym linku:
karta Comfast CF915AC
Karta jest oparta o układ Realtek RTL8811AU
Znalazłem też w Polsce karty AC ale są droższe ale czy lepsze?
Pierwszy to TP-Link Archer T1U
Ale opinia mnie troche odstraszyła:

Karta niestety nie współpracuje poprawnie z niektórymi routerami (Linksys WRT1X00AC), bardzo się grzeje, transfery średnie jak na AC, po dłuższej pracy gubi pakiety, wysoki ping.

Kolejna 2 krotnie droższa karta to ASUS USB-AC51 cena na dzień dzisiejszy wynosi 104zł.

Może pomożecie m wybrać coś dobrego?

PS.Znalazłem jeszcze taki sprzęt za 20 dolarów tzn około 100zł:

https://pl.aliexpress.com/item/EDUP-EP-AC1605-802-11AC-Fast-Speed-1200Mbps-USB3-0-WiFi-Dongle-Dual-Band-Wireless-USB/32616786446.html

Napisz jeszcze, czy potrzebujesz karty do laptopa czy stacjonarki.

  • Jak do laptopa, to możesz zamiast kupować kartę na USB, wymienić tą, co masz w std AC.
  • Jeśli musi to być coś na USB, wybierz coś sprawdzonego ze znanym chipsetem.
  • W przypadku chińskich kart nie ma do końca pewności, czy chispet na karcie tylko wygląda jak oryginalny realtek/broadcom, czy intel :slight_smile:

[Przemek]

To z Ali (EP-AC1605) zamówiłem z tydzień temu - znając życie do przyszłego weekendu powinna być, to zrobię test; podobno fajna karta. Wytrzymaj z zamówieniem, albo też zamawiaj - przynajmniej nie będę sam narzekając :>

Napisz też jak zachowuje się pod Linuxem. (czy działa out-of-box, czy trzeba kombinować)

Poczekam na ciebie. Jak zamówiłeś tydzień temu to za miesiąc będzie :wink:

@marcinek1992 Ostatnio mam szczęście - czekam do dwóch tygodni na paczki z Chin.
@Domker ok :slight_smile:

Niedawno kupiłem TP-Link Archer T4U i działa bardzo dobrze więc mogę polecić.
W komplecie jest kabelek (przedłużacz) USB metrowy więc można kartę np. przykleić w dowolnym miejscu.

Urządzenie już przyszło do ciebie? :slight_smile:

@marcinek1992
Wszystko już zeszło z ostatniego czasu - ale karta wifi jeszcze pechowo nie :wink: Wg. śledzenia wyszło z Chin: Wysłanie przesyłki 2017-05-04 11:57 SHENZHEN. Mam kilka avizo z wczoraj dzisiaj sprawdzę na poczcie - może przyszło. Też już by mi się przydała :>

Może już jest na poczcie? :smile:

@marcinek1992 Na WER Warszawa na cło trafiło wczoraj, może do jutra dowiązą :>
EDIT: od wczoraj (tj. 31.05) w transporcie z Warszawy, znając Pocztę Polską w poniedziałek albo wtorej:/

Jeszcze clo ci doliczyli?

Myślę, że tylko sprawdzali… nie ma co tam clić, za niska wartość.

I co już masz go? :slight_smile: Router wrócił mi z gwarancji dlatego pytam.

@marcinek1992
Wczoraj przyszło, może dzisiaj potestuję… Nie miałem czasu na dokładne testy, jedynie co zdążyłem zobaczyć że łapie 5GHz średnio 866Mbit (245/20Mbit internetu bez problemu). Może zobaczę dzisiaj po lanie szybkość do komputera podłączonego 1Gbit). Na wstępie: miał być Realtek, przyszedł na chipie MediaTek. Dzisiaj do nich napiszę.

I jak udało się przetestować? :slight_smile: