Odblokowanie biosu acer 5742g

Witam czy ktoś ma może jakiekolwiek pojęcie w jaki sposób odblokować dostęp do zaawansowanych opcji biosu Insyde H2o v1.28? Jestem pewny że jest to możliwe ale za nic nie mogę wygooglować w jaki sposób to zrobić… Proszę o pomoc.

A i jeszcze jedno pytanko pobrałem program ezh2o dzięki niemu można ponoć edytować bios z poziomu windowsa lecz trzeba załadować plik sample.fd a ja nie mam pojęcia gdzie on się znajduje ;/ Pozdrawiam.

tracer955 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Miałem dokładnie ten sam model ale sprzedałem i zmontowałem za to co najmniej 2 x szybszego stacjonarnego, który to się oczywiście tak nie grzeje jak ten Acer. Ale do rzeczy, na początek zaktualizuj bios do najnowszej wersji 1.29, a potem dopiero kombinuj. :lol: http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

nie chcę właśnie aktualizować ponieważ kilka osób na innym forum miało starsze wersje i mieli dostęp do całego biosu a po zainstalowaniu najnowszej dostęp się skończył :slight_smile:

Aha, no to inksza inkszość. Tak szczerze powiedziawszy to nawet nigdy nie słyszałem o tym żeby ten bios w ogóle miał jakieś zaawansowane funkcje. Raczej nie licz na to, że go podkręcisz :smiley:

uwierz mi, bios ma różne funkcje a akurat w moim przypadku polowa z nich jest ‘ukryta’ i nie chodzi tutaj o podkręcanie tylko o kontrolę chłodzenia :wink: