Odblokowanie dysku D funkcją Bitlocker

Witam.

 

Ostatnio wpadłem na pomysł że zablokuję sobie dysk D funkcją Bitlocker. Podczas procesu “blokowania” zatrzymałem przy 1.5% bo nie chciało mi się tak długo czekać (usunąłem proces Bitlocker w menadżerze bo inaczej nie dało się zatrzymać). Dysk mam zablokowany i mogę się do niego dostać, lecz gdy chce usunąć blokadę BitLocker z tego dysku to pokazuje sie informacja że muszę zablokować tą funkcją dysk C (na którym znajduje się system). Czy można inaczej usunąć funkcję Bitlocker z tego dysku? Czy muszę zablokować dysk C żeby odblokować dysk D?

Zablokowanie dysku C to nie taka prosta sprawa, bo na nim jest system. Można to łatwo zrobić jeśli w komputerze jest czip TPM, a jak nie to trzeba zrobić takie drobne hacki, żeby zadziałało, i wtedy przed uruchomieniem systemu trzeba podač hasło by odblokować system i go uruchomić.

A co do dysku D, jeśli masz do niego dostęp, to skopiuj tymczasowo dane z niego na C lub inne bezpieczne miejsce i wykonaj formatowanie partycji. To powinno usunąć blokadę.

 

MatriPL, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.