Odblokowanie odświerzania monitora

Czytałem kiedyś w necie gdzieś o “podkręcaniu” odświerzania monitora tzn. ustawianiu takiej na jaką teoretycznie nie jest przygotowany na danej rozdzielczości. Więc ostatnio sobie myśle… rozdziałka 1280x1024 z 65hz to troche mało, więc chciałbym podkręcić odświeżanie o kilka hz. Teraz nasówa się pytanie czy monitor to wytrzyma ? Raczej nie, a przynajmniej tak wynika z moich testów.

A więc przechodzimy do sedna, zna ktoś jakiś sposób na “oszukanie” monitora żeby wyświetlał szybsze odświeżanie ? Aktualnie pracuję na 1024x768 przy 85 hz i myślę że 1280x1024 przy 70-72 hz by wystarczyło. Dodam jeszcze że podczas wymuszania takiego odświeżania monit wywala “out of menagment” czyli nie da sie więcej ustawić… ale jak to mówią wszystko da się obejść :stuck_out_tongue:

Monitor: LG Flatron775FT

Hmmm, to raczej niemozliwe, a jesli juz to trzeba sie babrac w bebechach monitora.

Monitor każdy da sie podkręcić do granic wytrzymałości.

Podobna zasada jak z płytami cd standardowa płyta ma 700MB ale realnie można na niej zapisać do 750MB i podobnie jest z monitorami ale tu skok nie jest za duży.

Podkręcić możesz każym programem który zmieni ci odświeżanie po 1Hz.

Z własnego doświadczenia wiem żę od max podanej liczbie np:85Hz można wyciągnąć conajwyżęj od 1 do 5Hz czyli teoretycznie 85 możesz spokojnie iść na 87Hz.Ale nic poza 5Hz nie wyciągniesz gdyż monitor będzie zgłaszał przekroczenie wartości chyba żę masz bardzo stary model wtedy nic nie zgłosi tylko puści swąd i dymek i to będzie jego koniec.

Yhh, no to nic uzbieram i zamieniam na nowszy model :stuck_out_tongue: