Odblokowanie Phenom x2 545 na Asrock N68C-S UCC działa?

Otóż zmieniłem płytę na Asrock N68C-S UCC i odblokowałem rdzenie w Phenom X2 545 system je wykrył i są, ale wychodzi na to, że tych rdzeni nie ma fizycznie nawet nie ma poprawy w punktacji windows 7. Czy to oznacza, że ten procesor ich nie ma?

Oj ludzie. Nie bez powodu rdzenie są blokowane, to wynik ich fabrycznej wady, w niewielu przypadkach da się je wykorzystać po odblokowaniu. Jeśli zostały wykryte lecz nie działają, to znaczy że masz pecha. Tak czy siak spróbuj je przetestować programem Prime95.

@ CrisPL

Przede wszystkim zaktualizuj BIOS płyty głównej do najnowszej wersji (byle nie BETA).

Jest szansa, że odblokowane rdzenie są sprawne.

Mam Phemoma II X2@3,1 GHz obecnie działa jako X4@3,1 GHz.

Na mobo Gigabyte GA-MA770 UD3P nie mogłem nic zrobić przy pierwszej wersji BIOS-u: F1.

Na krórejś z kolei F(x) 4 rdzenie były widoczne, ale nie działały (tak, jak u Ciebie).

Dopiero na najnowszej F12 4 rdzenie są widoczne i działają prawidłowo.

Zwróć uwagę, że na wersję F12 czekałem prawie 2 lata :slight_smile:

@ Paranienormalny

Niekoniecznie. Część układów była uszkodzona, ale część sztucznie zablokowana. Wynikało to z polityki cenowej AMD.

Trzeba mieć trochę szczęścia i trafić na odpowiednią rewizję procesora.

Pozdro 4 all :slight_smile:

Niestety, ale moja wersja Biosu to 1.60 czyli najnowsza. Więc nie ma szans, a że na dodatek nie jest to specjalnie jakaś nowa płyta.

Nigdy nie mów nigdy :wink:

Obejrzałem sobie Twoją płytę, wydaje się całkiem niezła: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/

Zobacz, czy nie można odblokować tylko trzeciego rdzenia, jeden zostawiając wyłączony.

Lepszy rydz niż nic…