Odblokowanie portów Livebox->TP-LINK->Komputer


(Szakamoto) #1

Cześć.

 

Chciałbym otworzyć serwer pewniej gry, lecz aby to zrobić potrzebuję otworzyć port 7171. Posiadam internet z Orange wpięty do Liveboxa, do którego jest podpięty router Tp-LInk TL-WR740N do którego podpięty jest PC. Próbowałem otworzyć ten port o własnych siłach lecz strona http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ pokazuje, że jest on zamknięty.

 

Tp link w liveboxie ma adres Ip 192.168.1.10 więc dla takiego ip w ustawieniach NAT/PAT dodałem regułę - protokół TCP/UDP. Komputer w tp linku ma adres ip 192.168.0.109, więc dla tekiego adresu w zakładce serwery wirtualne dodałem regułe TCP/UDP. Dodałem również reguły przychodzące/wychodzące w zaporze.

 

Żadna z wyżej wymienionych czynności mi nie pomogła, a że się na tym nie znam, postanowiłem napisać tutaj. Co powinienem zrobić, aby ten port odblokować?

Jeżeli nie podałem jakiś istotnych informacji, to piszcie, postaram się uzupełnić.

 

Z góry dzięki,

Spindrion.


(roobal) #2

Na LB dodaj trasę statyczną do sieci 192.168.0.0/24. Na LB zrób przekierowanie na 192.168.0.109. Jeśli LB nie przyjmowałby adresu z innej podsieci, niż 192.168.1.0/24, to TP Linka postaw w DMZ LB, a na TP Linku zrób przekierowanie. Jednak dodanie trasy statycznej na LB powinno rozwiązać problem.


(Szakamoto) #3

Jak mogę dodać trasę statyczną w Liveboxie 3.0? Bo albo jestem ślepy, ablo w konfiguracji nie ma takiej opcji.


(roobal) #4

Jeśli nie ma takiej opcji, to skorzystaj z drugiego rozwiązania.


(Szakamoto) #5

No więc dodałem tplinkowi statyczny adres w DHCP i ustawiłem Aktualny DMZ na 192.168.1.10. Następnie dodałem przekierowanie 7171 w tp linku i dalej wcześniej wspomniana strona pokazuje, że port jest zamknięty.


(system) #6

Ja bym Ci proponował poszukać innej strony do sprawdzania otwartych portów.

Bo http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ pokazuje jakieś bzdety, mam otwarte 9 portów (na 1k %), a pokazuje mi, że zamkniete i sugeruje kupno nowego routera na Amazon :stuck_out_tongue:

I co ciekawe identycznie pokazuje port nie przekierowany jak i przekierowny.

 

Ja sobie dla ciekawości sprawdziłem na http://www.whatsmyip.org/port-scanner/

Te porty które mają u mnie przekierowanie wykazało jako Closed

A te które nie mają jako Time_out

 

Sprawdziłem sobie wszystkie 9 portów i wykazało prawidłowo.


(Szakamoto) #7

Spróbowałem również otworzyć port 80, który na tej sternie tak samo jak 7171 jest pokazywany jako timed-out. Szczerze powiedziawszy nie wiem co moge zrobić aby to działalo :confused: