Odblokowanie portów modem-router cisco 3925

Mam modem-router firmy cisco 3925 i mam zablokowane w nim porty.

Moje pytanie jak odblokować porty w tym routerze. Mam również router tp-link wr740n i jak szło połączenie… Od dostawcy internetu połączenie szło do modemu cisco, a z cisco kablem ethernet połączenie szło do routeru tp-link. W pewnym momencie porty się zablokowały i nie mam pojęcia jak odblokować, połączony bezpośrednio do cisco przez kabel też odczuwam zablokowane porty zatem myslę że to w nim. Nie do końca się znam na tym i nie mam pojęcia jak to odblokować.

:wink:

Modem masz od dostawcy internetu, a jest możliwość zalogowania się do tego modemu ? Wydaje mi się, że jako użytkownik nie masz takiej możliwości, bo ma ją tylko administrator sieci. Odczuwasz zablokowane porty ? A czym się to objawia ?

No właśnie tak jak mi bardziej doświadczeni znajomi dawali rady jak to zrobić to nie działało i nie mogłem się zalogować. A odzuwam to tym że nie mogę się na steama zalogować, nic ściągać przez utorrent, grać w gry przez internet, ale nie w tym rzecz, jednak gram sobie czasem i ściągam filmy jak każdy czego już nie mogę robić.

Zatem jak dobrze rozumiem jak modem mam od dostawcy i z tego co mi doradzali znajomi co nic nie pomogło to nie mam możliwości sam odblokować tak ?

Raczej dostawcy nie blokują portów, chyba, że masz niepubliczne IP lub sieć typu NAT, dziś rzadko to się zdarza u dużych operatorów. Spróbuj połączyć się kablem do internetu poza routerem TP-Link tzn. kabel od modemu dostawcy podłącz do komputera wtedy sprawdź czy porty są blokowane. Stawiam na to, że TP-Link masz słabo skonfigurowany i to on mocno filtruje ruch. Przepatrz ustawienia TP-Link’a.

Niestety ale nadal są zablokowane. Ja takie połączenie mam od jakiegoś roku (Gdy dostawca nam wymieniał modemy) i po prostu pewnego dnia to się stało. Podłączyłem się kablem do modemu od dostawcy i nadal nic

Dodane 09.10.2012 (Wt) 16:53

Albo powie mi ktoś jak wejść w ustawienia tego routera, możliwe jakie są możliwości.