Odblokowanie portów routera


(Vhipir) #1

Witam :slight_smile:

Zwracam się z pytaniem czy ktoś z użytkowników wie jak odblokować poprawnie porty na routerze NetGear WGR614v9? Pytam się albowiem podczas prób dołączenia lub zahostowania gry w Medievalu II wyświetla się problem o połączeniu NAT. Próbowałem metody podanej na http://portforward.com/ ale nie przyniosła efektu. Sądzę, że problem leży w ustawieniu ostatniego adresu. Pozdrawiam


(Adrian Tomaszewski) #2

Włącz w ruterze UPNP I sie samo zrobi ja miałem ten sam problem i to mi pomogło pomaga to np w utorrent i wszystjich p2p które obsługuja UPNP


(scripter1) #3

UPNP jest dobre ale nie zawsze działa.

rynofitium , mam dokładnie tego routera, napisz jakie porty musisz odblokować to napiszę ci co i jak po kolei.


(Vhipir) #4

Chodzi o port 27750. W razie czego podam kolejne :slight_smile:


(Woytasmi) #5

Fowardownie w tym routere jest prościutkie.

logujesz się do routera (user admin haslo password)

Wchodzisz na zakladkę Port fowarding, wybietasz nazwę serwisu i wpisujesz numer IP wewnatrz sieci, na który ma lecieć ten port.

Potem poniżej dajesz EDIT Serwice i ustawiasz zakres - jesli to jeden port to w 2 tabelkach wstawiasz tą sama wartość.

I to by było tyle.

Pozdrawiam

woYtas


(Vhipir) #6

Niestety, ani UPNP, ani port forwarding nie przyniosły rezultatów. Pozostaje mi zadzwonić do dostawcy i poprosić o odblokowanie portów. Dzięki wszystkim za rady :slight_smile:


(Woytasmi) #7

Portów ci nie odblokuje - poproś o przydzielenie stałego IP - wtedy problemy z fowardowaniem portów znikną.


(scripter1) #8

Chyba chodziło ci o zewnętrzny a nie o stały IP...

A zresztą mylisz się bo to są trzy niezależne od siebie parametry łącza (1: stały IP lub zmienny; 2: zewnętrzny IP lub wewnętrzny; 3: porty blokowane lub nie) i mogą występować ze sobą w dowolnej konfiguracji - może się zdarzyć że będzie zmienne zewnętrzne IP i blokowane porty choć to najgłupsza z możliwych konfiguracji.

Trzeba zadzwonić do operatora i poprosić o odblokowanie konkretnych portów, choć może się to wiązać z koniecznością dopłaty za uruchomienie przekierowanie jeśli jest tak w umowie/ofercie (zresztą tak samo jest z opcjami stałego IP oraz zewnętrznego IP).