Odblokowanie portów windows 7 64bit

Witam mam problem z odblokowaniem portów (tak mi się wydaje)

Kupiłem dziś GuildWars 2

I odrazu napotkałem problem z blokowanymi portami 80, 443, 6112, 6600. udało mi się odglokować same porty w grze w Panel_Serowania -> Zapora_Systemu_Windows -> Ustawienia_zaawansowane -> Reguły_przychodzące.

potem w tej samej ścieżce dodałem nowa regułę odblokowującą wszystkie porty to samo zrobiłem w wychodzących regułach. Blokowałem porty na routerze od 80 do 6600. Resetowałem ruter i kompa i nic nadal. Słyszałem o

jakiejś komendzie w CMD do odblokowania portów która może pomóc ale nie moge jej znaleźć.

System Windows 7 64 bit. provident internetu Multimedia poprzez Router Netgear Model WNR1000v3

Może ktoś tez miał taki problem z GW2 ?

nazwa problemu to 42:5:13:318:101

Z góry dziękuję za pomoc

Na twoim miejscu zrobiłbym tak:

  1. Zresetował ustawienia domyślne Zapory Ogniowej w Panelu Sterowania.

  2. Cokolwiek grzebałeś przy routerze - też przywrócił domyślne ustawienia. :wink:

  3. Zainteresował się: Windows 7 Firewall Control - prosty program (może trochę niedoceniany ;)) sam osobiście z niego korzystam a z zachwytu wyjść po prostu przez niego nie mogę. :smiley: :smiley: :smiley:

Masz w ogóle publiczny adres IP? Uruchom wiersz poleceń i podaj wynik poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html#p3139818

ipconfig /all

netsh firewall show state

netsh firewall show config

Zaloguj się do routera i daj zrzut ekrany statusu routera i z ustawień WAN. Reguły możesz dodać poniższymi poleceniami.

netsh firewall reset

netsh firewall opmode mode=enable exceptions=enable

netsh firewall add portopening TCP XX "Open Port XX"

Za XX podajesz numer portu, który chcesz odblokować.

Trzeba odblokować porty na routerze i w systemie. A może potrzebujesz przekierować porty na routerze?

Dodawanie reguły wychodzącej wbudowanego firewalla w Windows Vista - analogicznie postępujesz w przypadku innych rodzajów reguł.