Odblokowanie portu UDP 4569

Zainstalowałem sobie GG telefon i chce wykonać połączenie, ale gdy pisze inicjowanie to występuje błąd i pisze że zablokowany port UDP 4569 uniemożliwia prowadzenie rozmów. Mysle że to wina firewalla. Mam Mks-Vir 2005 , wiecie jak odblokować ten port???

Problemem jest tylko w systemie xp z sp 2 należy w zaporze dodać port udp 4569 jako otwarty wrazie jak by dalej pokazywało że jest zamkniety należy użyć programu PortBlocker http://www.analogx.com/contents/downloa … pblock.htm w celu otwarcia portu

konfiguracja sp2 http://banita.pl/konf/smbfirewallwinxp.html

Ja mam system operacyjny win 98 i zainstalowalem sobie tele Gadu Gadu. Jest ta sama informacja że trzeba odblokować port UDP 4569. Wszędzie piszą że trzeba go odblokować, a nikt nie wie jak…

Czy ktoś w ogóle wie co to jest i jak to swiństwo odblokować ?? Czy autorom programów do rozmów nie zależy na rozwiązaniu tego problemu ??

Proszę o odpowiedź !!

Powyzej podałem link ado programu do otwierania portu

Ściągnąłem ten program i co dalej zrobić ??

Tego nie ma napisane, a przyznam szczerze, ze bardzo przydałoby się…

zainstalować uruchomić weść w opcje maping nacisnąc add wpisać numer portu w okienku czyli 4569 typ udp wybrac dialog i yes .

Zrobiłem jak kazałeś. Po włączeniu wtyczki w gg telefon pokazuje mi sie okienko o nazwie “AnalogX PortBlocker Log…”

Widnieje polecenie Clear, i Done.

Jeżeli nie nacisnę nic, lub nacisnę cokolwiek to i tak po chwili wyskakuje ta sama informacja - port zalbokowany i nie mozna wykonywac polaczen

Gromoz , z tego wynika, że uzywasz programu AnalogX PortBlocker. Nie używam go, ale spróbuj znaleźć w konfiguracji tego programu opcję, by odblokować port, który używa GG. Lub ostatecznie osdinstaluj aplikację.

Ten programik nie odblokowuje portów tylko je blokuje i daje kontrolę nad nimi, zapisuje próby dostepu o określonym numerze portu do naszego komputera o ile dopiszemy sobie jeszcze inne nr portów do już wskazanych przy instalacji programu :twisted:

Więc tym programikiem nie otworzysz portu :slight_smile:

:okulary:

To szukaj w ustawieniach Firewall’a lub go wyłącz :twisted: :slight_smile:

:okulary: