Odblokowanie telefonu Sony Xperia L

Wiele tematów jest na ten temat ale w żaden sposób nie można odblokować telefonu. Może od początku;
wnuczek zablokował swój tel j.w. wzorem ale nie pamięta go i telefon nie działa. jak na złość to jeszcze zgubił dokumentację do karty z Orange i pozostała tylko jedna próba wpisania Pin-u. Próbowałem różnych programów do odblokowania i nic nie pomaga. Przy PC companion jest info- telefon zablokowany.Pomóżcie może co zrobić? Jest to Sony Xperia L.

Nie rozumiem. Wnuk nie pamięta wzoru blokady ekranu, czy PIN’u karty SIM? To są dwie różne rzeczy.
żeby pozbyć się wzoru, którego nie pamięta wnuk, trzeba będzie zrobić niestety Factory Reset, co wiąże się z utratą danych :(( Sony PC Companion nic nie pomoże, bo do jego użycia urządzenie musi być odblokowane. Jeśli chodzi o PIN karty SIM, to idź do operatora Orange i powiedz, żeby ten PIN usunęli jak się da, bo to moim zdaniem jest niepotrzebne i powoduje kłopoty - zwłaszcza, jak telefon należy do dziecka.
Jak co, to pisz.

Jeśli chodzi o dane to nie ma co płakac bo tam nic nie ma waznego.Mam inna kartę Sim ale do jej zadziałania potrzeba odblokować telefon i właśnie jak to zrobić? Czy ten program co proponujesz da radę?

spróbuj zresetować telefon do ustawień fabrycznych.
https://zapytaj.onet.pl/Category/017,008/2,27645316,Jak_zrobic_hard_reset__w_sony_xperia_l_.html

Nie można zresetowćc bo funkcja volume+power nie działa. Próbowałem dziesiątki razy.

Jednak widzę ,że nikt nie pomoże dla dziadka.

Nie miałem w rękach tego modelu, ale wpisałem w wyszukiwarkę i procedura zdaje się być nieco inna niż to co podał @blumperplumber.

Jak nie pomoże to może któryś z przycisków jest fizycznie uszkodzony.
Tym programem tak to robisz: https://www.youtube.com/watch?v=XxGP2zgFE8I
?

1 polubienie

Do odblokowania zapomnianego wzoru, jak i innych takich blokad ekranu służy adres mailowy, na który telefon został pierwotnie aktywowany.
Co do PIN’u to ogarnia się go kodem PUK znajdującym się na plastiku od karty sim lub w jej dokumentacji.
W razie zagubienia można skontaktować się z operatorem w tej sprawie i oni powiedzą dalej co i jak robić.

bardzo dziękuję za wideo. Bardzo to doceniam! to pomogło mi, w końcu, pomyślałem o wyrzuceniu tego telefonu Sony.

Klatu jesteś Wielki!!! Wszystko powiodło się się jak na załączonym filmiku. Kilka razy przedtem próbowałem własnie tym programem ale zawsze była informacja ,że telefon jest zablokowany no ale wreszcię sie udało.Jeszcze raz bardzo dziekuje.Pozdrawiam i życze dużo zdrowia.

A dziękuję, i wzajemnie! Zdrowie wszystkim nam się przyda. A dobrze wiem jak taka ■■■■■ółka potrafi zszargać nerwy :wink: