Odblokowywanie 4 rdzenia


(Golemgo331) #1

Na procesorze AMD Athlon II X3 450 który mam GTA V mi prawdopodobnie nie pójdzie, stąd moje pytanie, próbowałem odblokować 4 rdzeń tego o to procesora na płycie głównej Asus m4n68t v2, ale robię chyba coś źle komputer mi się uruchamiał i po sekundzie resetował i musiałem resetować bios w płycie głównej przez wyjęcie bateryjki takiej małej. POMOCY jak to zrobić i czym to grozi. I czy wgl jest to potrzebne. Wszystkie informacje mile widziane czy to jest opłacalnie, czy komputer będzie to wytrzymywał i tak dalej. 


(Kraefezze) #2

Podejrzewam że czwarty rdzeń musiał pracować niestabilnie, lub robić jakieś inne psikusy że został wyłączony. Podejrzewam że nie rąbnie ci komputera, ale wydajność może skoczyć do góry lub w dół. Gdyby to była jakaś krytyczna sprawa to pewnie nie dawaliby użytkownikowi tej możliwości. Dopóki nie sprawdzisz, nie przekonasz się.


(Golemgo331) #3

Ale jak to dokładnie zrobić bo mam w płycie główniej core unlocker i daje go na enable i mam coś jeszcze daje to na manual i mam core 2,3,4,5,6 i wszystkie na on które mam zostawić na on a które na off? Bo nie chcę znów komputera rozbierać na części.


(Martin88) #4

Mam ten sam procesor i udało mi się go dblokować na płycie MSI 760GM-P33 ustawiając opcje “Unlock CPU Core” na Enabled i chyba coś pod “Advanced Clock Calibration” Chyba na All Core? Nie pamiętam dokładnie, póki co to nie mogę tego sprawdzić bo jestem na innym kompie.


(S3BA_) #5

1,2,3 - to są w Twoim przypadku rdzenie podstawowe

4,5,6 - rdzenie do odblokowania.