Odblokowywanie 6 rdzeni na procesorze AMD Phenom II X4

Jak z tematu postu wynika, szukam pomocy jak odblokować 6 rdzeni na AMD Phenom II X4 965 Black Edition. Szukałem w BIOSIE i jest taka opcja, ale nie wiem jak ustawić tam parametry. Jeśli ktoś wie, prosze pisać. Każda pomoc mile widziana.

Z góry dzięki. :wink:

http://www.dobreprogramy.pl/The_Game/Od … 34156.html

Ten model posiada fizycznie 4 rdzenie, nic więcej nie odblokujesz. Był Phenom II X4 960T (zresztą swego czasu polecany) w którym istniała możliwość odblokowania dodatkowych dwóch rdzeni.

Chodzi oto, że jest coś takiego jak Asus Core Unlocker ( Intelligently unlock multi-core performance with ASUS Core Unlocker! ). Kumpel powiedział, że miał taką samą płytę główna i odblokował 6 rdzeni. Moja płyta główna ASUS M5A78L-M LX V2.

Może i miał taka samą płytę główną, ale inny procesor. Myśl trochę… :expressionless:

Dobrze Ci chłopaki napisali w tym procku niczego nie odblokujesz. 960T dawał taką możliwość ale o ile nie wykorzystujesz komputera do obróbki video lub grafiki 3D to poza większym poborem prądu dodatkowe 2 rdzenie w codziennym użytku nic nie dadzą.Sprawdzone bo sam 960T posiadam, dodatkowe rdzenie działają i są sprawne ale mam wyłączone.