Odblokowywanie Aero na W7 Starter - legalne?


(Msch44) #1

Czy odblokowanie Aero na Windows 7 Starter, będzie legalne?


(Qba Lukaszczyk) #2

RTFL - Read The Fine License...


(slawektor) #3

Więc redakcja informując jak to zrobić jest na bakier z prawem? http://www.dobreprogramy.pl/Aero-w-Visc ... ,5733.html


(Msch44) #4

Wszystko można podciągnąć pod nielegalność czytając licencję.


(MaRa) #5

To legalne - na systemie w swoim komputerze można wszystko robić, prawo na to zezwala. Nie można tylko rozpowszechniać zmienionych plików.


(surface) #6

Licencja nie jest wiążąca prawnie [nie jest dokumentem uznawanym przez polskie prawo] Microsoft musiał by cie pozwać z powództwa cywilnego


(Veers) #7

Jasne. Zapominasz tylko że to komputer jest twój - nie system. Pewnie jakby głęboko pogrzebać to i by się udało by Starter obsługiwał więcej niż 2 GB RAM... a potem tylko usiąść i czekać aż po którejś aktualizacji wyświetli się komunikat " Padłeś ofiarą przestępstwa komputerowego".

Wracając zaś do postu filioque - mylisz pojęcia. Odblokowywanie funkcji zablokowanych przez producenta (niekoniecznie musi to być MS) zazwyczaj wiąże się ze złamaniem zapisów licencji (lub warunków gwarancji). Nikt cię jednak z tego powodu nie zamknie w więzieniu (chyba że narazisz swoim działaniem producenta na realne straty - wtedy wbrew temu co napisali koledzy - prawo stanie po stronie producenta). Polecam gorąco ustępy o ochronie praw autorskich i prawach pokrewnych, gdzie jak mnie pamięć nie myli, kwestie określania takich rzeczy jak licencje itp. są dość krótko i zwięźle wyjaśnione.

Tak więc - reasumując: modyfikując system w sposób niezgodny z licencją - w myśl tejże tracisz licencję na używanie danego produktu - co w praktyce nie oznacza nic ponad ewentualną możliwość zablokowania systemu w przypadku wykrycia przez producenta takiej modyfikacji (a w przypadku MS producent ma do tego zarówno prawo jak i możliwości). I dopiero w tym miejscu wkracza prawo, które na drodze ew. postępowania rozstrzygnie spór.