Odblokowywanie bootloadera w Xperii M5 (E5603)

Witam!
W Jaki sposób mógłbym odblokować bootloader w smartfonie Sony Xperia M5 (E5603)? Chciałbym uzyskać roota. A może da się zrootować ten telefon bez odblokowywania bootloadera? Mam Androida w wersji 6.0 Marshmallow. Wersja kompilacji to 30.2.A.1.21 - i jeszcze jedno - czy da się całkowicie wycofać odblokowywanie bootloadera i rootowanie oraz odzyskać gwarancję?

?Proszę o szybką odpowiedź.

Pierwsze co musisz zrobić nim przystąpisz di jakichkolwiek czynności to sprawdzenie czy w ogóle możesz odblokować bootloader-musisz wpisać na telefonie ##7378423## dalej Service Info --> Configuration --> Rooting Status: jeżeli pisze Bootloader unlocked:Yes , to mozna odblokować.Oczywiście wszystko jest do odwrócenia i instalując stock rom telefon jest dalej z zablokowanym bootloaderem.Jeśki coś się stanie podczas używania odblokowanego telefonu a będzie na gwarancji to sony może jej nie uznać.Jak to zrobić jest na forum xda:https://forum.xda-developers.com/xperia-m5/general/unlock-bootloader-t3220927 .

a co jeżeli pisze bootloader unlocked allowed: no ?

Nie ma możliwości odblokowania-takie przypadki są w Orange chyba że ktoś znajdzie sposób na roota(odblokowanie) przy zablokowanym bootloaderze.

to lipa :frowning: niestety nie znalazłem sposobu jak to obejść:(

Chcesz uwolnić Androida ? Dobrze bo podobno sieć orange bardzo syfi system ich apki gry motywy.
Zrób tak:
-usuń jak najwięcej plików związanych z Orange ukryj ikony zmień tapete i dzwonek

  • Celowo zablokujsmartfon symbolem kodem
  • idz do serwisu dowolnego na mieście
    pożal się że ci kolega w szkole zablokował
  • Za 35zł sprzedawca zarzuci nowy czysty :slight_smile:
    A potem sobie jeszcze zrootujesz nadasz superuser i uwolnisz jeszcze ze 140mb ram i bateria odciążona.