Odblokowywanie portów w ubuntu

Nie wiem czy ja jestem jakiś ciężki ostatnio czy ten router…

jak tam to nat mam tylko takie coś

http://img171.imageshack.us/img171/2176 … anu1op.png

od PVC0 do 7

Z tego co pamiętam musisz włączyć NAT w ustawieniach WAN

Interface Setup -> Internet

Nat: [ustawić na Enable]

nie ma czegoś takiego ](*,) #-o

http://img252.imageshack.us/img252/794/zrzutekranum.png

Dodane 04.01.2011 (Wt) 1:32

przeleciałem po wszystkich zakladkach nigdzie nie widze zadnej opcji z NAT …

Sprawdzałeś na innych Virtual Circuit?

Masz neostradę, a więc na pewno to nie ten Virtual Circuit (na screenie widać Bridge Mode, a powinno być PPPoA/PPPoE). Mam podobny router i u mnie na przykład jest na PVC2, a jak u ciebie nie wiem, przeleć i zobacz. Albo po prostu pokaż nam PVC’s Summary i powiemy Ci który wybrać.

Czasem tego routera nie łączysz z innym routerem, skoro masz ustawiony go jako most sieciowy?

Pozdrawiam!

ło kurde ale cyrk :expressionless:

wczoraj w nocy myśle przestawie to jak jak pisze Coman na PPPoA/PPPoE a tu neta nie ma :expressionless: … no to daje spowrotem jak bylo i neta dalej nie ma :D:D:D siedziałem nad tym do 2:30 w nocy sprawdzajac miliard ustawień i nic :smiley: … dziś dzwonie do TP zeby mi podali ustawienia , dalem reset ustawień podalem wszystko jak trzeba od nowa neta dalej nie ma grzebalem z tym do wieczora w koncu mysle pewnie router padł :smiley: no to myśle odpale playonlinux ta płytke co ma niby ustawienia pod dostawców juz zrobione ale zonk … pokazuje że nie rozpoznaje routera albo jest odłączony a przez www wchodziło Oo … no to mysle pewnie coś z routerem sie pokitrało kupie nowy :smiley: :smiley: no i … to samo :smiley: … zainstalowalem winde na starym dysku próbuje z windy odpalac znow to samo , pogrzebałem troche w pudełkach znalazłem płytke ze starego routera i … poszło ale chyba po 3 razie probowania wpisania tych samych ustawień oO …

roobal sam nie wiem … pamietam że jak za pierwszym razem to ustawiałem to nie działało po tym jak wybrałem ustawienia które zaradził kreator z płyty i tak próbowałem wszystko po kolei aż ruszylo :smiley: :smiley:

No ale teraz mam chyba tak jak trzeba bo mam ten virtual server :smiley:

No to nie wiesz czy masz jeden router w domu, czy kilka? :shock:

W takim razie przekieruj porty.

Byłem pewny, że był tam zrzut z Virtual Server :-o

Pozdrawiam!

Hmm, tam nie miałeś przestawiać z Bridge Mode na PPPoA/PPPoE, tylko miałeś zmienić Virtual Circuit gdzie była by konfiguracja PPPoA/PPPoE. A tak pewnie zrobiłeś dwie i dlatego neta nie było (domyślnie wszystkie PVC są aktywowane, ja zostawiłem sobie tylko ten z Neostradą resztę dezaktywowałem). Routerów też dwóch nie ma raczej, bo Bridge Mode to domyśle ustawienie każdego PVC.

No to nie wiesz czy masz jeden router w domu, czy kilka? :shock:

no znaczy nie wiem jak to działało a mam tylko i wyłącznie 1 router który jest podłączony do gniazdka tel nic wiecej :smiley:

Coman_PL ej powiem Ci że nawet próbowałem te wszystkie PVC dezaktywować i zostawiać tylko to skonfigurowane :smiley: :smiley: :smiley:

Oczywiście kiedy zadzwoniłem pierwszy raz do TP to siedzące tam babsko nawet nie wiedziało że trzeba mi podać VPI/VCI dopiero za 2 razem facet mi powiedział ale i tak najdziwniejsze jest to że zaraz przed tym jak mi to zaczelo wreszcie chodzić to ustawiłem VPI na 1 jak facet mówił …nie działa … przestawiam na 0 tak jak ustawiał automatycznie kreator … nie działa …przestawiam spowrotem na 1 … zadziałało oO …

Dodane 05.01.2011 (Śr) 9:47

wewnętrzny ip to bedzie 127.0.0.1 ? :x

Dodane 05.01.2011 (Śr) 9:49

a nie nie trybi … to może ip routera ? :smiley:

Niekoniecznie, w moim routerze żaden PVC nie był ustawiony na Bridge Mode.

Nie do końca wewnętrzny, to jest adres akurat zarezerwowany, a zarezerwowany został na testy wewnętrzne sieci, to jest tzw. loopback. Adresów zarezerwowanych dla różnych celów jest więcej.

Ja proponuję napisać nowy temat w odpowiednim dziale, czyli w Sieciach komputerowych, bo tu zaczyna się powoli robić bałagan - najpierw pytasz o odblokowanie portów w Linuksie, a potem pytasz, jak naprawić neta, bo router coś nie działa, jak trzeba. Załóż nowy temat i jak możesz daj zrzuty z panelu routera, głównie zakładka WAN lub Internet, zakładka LAN i to na razie starczy, możesz jeszcze dać tam wyniki poleceń

ifconfig -a

lub spod Windowsa

ipconfig /all

Pozdrawiam!

>>> Klik <<<

czyli ip routera patrząc na tą instrukcję …