Odblokowywanie portów w ubuntu

Jak odblokować porty dla torrenta w ubuntu ?

Na 1 forum czytam że w ubuntu wszystko jest domyślnie otwarte , na innym że zamkniete…

Mam internet 10mbit a transfery są poprostu tragiczne … do 100kb/s , czasem 300b/s … :expressionless:

Probowałem juz kilku klientów , teraz deluge i pokazuje w nim brak połączeń przychodzących…

Od razu … jakie limity połączeń itd trzeba ustawić dla takiego łącza ?

Najpierw powiedz mi jakie IP. Zewnętrzne czy wewnętrzne. Przy wewnętrznym nikt z Tobą nie połączy. Więcej: jak-sprawdzic-czy-mam-zewnetrzne-czy-wewnetrzne-t420919.html

Pociągnij ubuntu z torrenta za pomocą domyślnego klienta Transmission: http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubunt … ownload#bt i wtedy zobacz jakie prędkości będziesz miał.

Domyślnie Transmission jest ustawiony bez limitów, więc nie trzeba grzebać.

Albo klepnij sobie takie polecenia ręcznie, albo utwórz skrypt z poleceniami

iptables -A INPUT -p xxx --dport yyyy -j ACCEPT

iptables -A FORWARD -p xxx --dport yyyy -j ACCEPT

Za xxx podajesz protokół - tcp lub udp, za yyyy numer portu. Możesz też podać zakres portów, w taki sposób yyyy:zzzz.

Pozdrawiam!

Mam neostrade łącze sie przez router ale wątpie żeby on był sprawką bo na win dzialalo normalnie

Dodane 02.01.2011 (N) 14:48

A jaki jest w ogóle ogólny zakres portów jaki moge wybrać ? :smiley:

Jak się nie mylę to od 1 do 65536. A co chcesz wszystkie odblokować ?

Jeśli torrent ma dużo pijawek to tak będzie, bądź zbyt mało seedów/peerów.

No bez jaj … próbowałem nawet z piratebaya byle co zapuszczać ustawiajac w/g seedów najbardziej popularne torrenty … na windowsie przy takich mi szło na max jak obnizylem wysylanie…

Nie :stuck_out_tongue:

A jeszcze jedno … jak mam do wpisania zakres portów to jaki mu wpisać , tzn na ilość ile portół na up i dwn ?

Dodane 02.01.2011 (N) 16:16

z transmission mialem to samo :confused:

Na kompie nie musisz odblokowywać tylko w modemie neostrady.

Widze że jestes w temacie nie mam modemu tylko router :stuck_out_tongue:

iptables -A INPUT -p tcp --dport 9000:9025 -j ACCEPT

iptables -A FORWARD -p tcp --dport 9026:9050 -j ACCEPT

iptables -A INPUT -p upd --dport 9051:9075 -j ACCEPT

iptables -A FORWARD -p upd --dport 9076:9100 -j ACCEPT

tak jak wpisze bedzie dobrze ? w terminalu i po kazdej linijce enter ?

Poczytaj definicję modemu:

modem - urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest zamiana danych cyfrowych na analogowe sygnały elektryczne (modulacja) i na odwrót (demodulacja) tak, aby mogły być przesyłane i odbierane poprzez linię telefoniczną (a także łącze telewizji kablowej lub fale radiowe).

Wpisanie w komputerze nic ci nie da, gdyż musisz także odblokować w modemie. Więkoszść p2p używa udp, więc musisz odblokować oba protokoły, ale to ty “jesteś ekspertem”, który podstaw nie zna.

dobra nie znam sie w takim razie powiedz mi czemu taki problem wystapił po zmianie systemu a nie sprzętu ? …

Poczytaj o UPnP, NAT-PMP to się dowiesz.

Dobra to co mam włączyć w opcjach routera ? bo o portach nic nie widze

To powinno pomóc: http://www.searchengines.pl/otwarcie-po … 05367.html

Jeszcze powinieneś podpowiedzieć jaki masz router.

a no tak :stuck_out_tongue:

TP Linka TD-8816

Dodane 03.01.2011 (Pn) 16:14

Szukam szukam nie widac opcji ktore sie tak nazywaja jak na tych instrukcjach ale to okno wyglada podobnie http://img715.imageshack.us/img715/2436 … ranuwo.png o to chodzilo ?

Nie upd tylko udp, a na PW pytałeś się mnie, jak to oskryptować, więc proszę:

#!/bin/bash

ehhh… zrobiłem skrypt i jest jak było :frowning:

To znaczy?

Pozdrawiam!

Deluge pokazuje że zamknieŧy :expressionless:

Niestety, to nie o to chodzi.

Na routerze: Advanced Setup>NAT>Virtual Server(jak nie będzie dało się kliknąć zaznacz Multiple ip’s)

Start Port number:[podajesz początek przedziału np. 6881];

End Port number:[podajesz koniec przedziału np. 6891];

Local IP Address:[Twój ip wewnętrzny];

Reszta bez zmian.

Dla Deluge domyślny przedział portów to 6881:6891(zmień na te ze skryptów, albo zmień sam skrypt).

U mnie mimo, że na firewallu i routerze ustawiony mam przedział 6881:6891 to w Deluge muszę mieć 6886:6891 dopiero pokazuje że port jest otwarty.