Odchudzanie instalki Windows 7 professional x64

Witam wszystkich

Zamierzam odchudzić win 7 professional x64 sposobem opisanym w najnowszym “Chipie” Czy ktoś tego próbował? Co warto wyrzucić z systemu? Jakie macie osobiste doświadczenia? Czy warto?

pozdrawiam

Cześć, jaki sposób opisany jest w Chip? Może warto będzie skoczyć do sklepu :stuck_out_tongue: Też interesuje mnie odchudzenie Win7, ale z tego co wiem to nie ma specjalnego programu do tego. nLite był do XP, a vLite do Visty. Oczywiście, że warto wywalić niepotrzebne np. programy, zawsze to mniej miejsca na dysku i mniejsze zużycie pamięci.

Cześć, nie wiem jaki jest sposób w nowym “Chipie”. Ja osobiście do odchudzania używam vLite (ten do visty). Ostatnio obraz (7 Prof PL 32bit) z 2,23 GB zmniejszyłem do 1,47 GB. Mimo, że program niby do okrajania visty ale bardzo dobrze działa na 7, (nie wiem jak to będzie wyglądało z systemem 64 bitowym, ale spróbować można). Podczas pracy systemu nie ma żadnych zwiech, BSODów itp. Ja usuwam: wszystkie języki, przykładowa muzyka, obrazy, wideo, Media Center, wszystko związane z rozpoznawaniem mowy i urządzeniami z dotykowymi ekranami. Ogólnie poszczególne elementy są jako tako opisane więc można je usuwać w zależności kto co potrzebuje. Nie polecam usuwać IE, jak usunąłem nie mogłem dokończyć instalacji podczas testowania na Virtual PC. Na początku w vLite gdy wybiera się w jakie zadania będzie się ingerować, nie polecam zaznaczać, że chcemy wprowadzać zmiany do “Instalacja nadzorowana”. Wtedy jakoś instalacja się muli i zawiesza (ja zaznaczam tylko komponenty, tweaki i botowalny obraz ISO). Ogólnie po odchudzeniu zyskujemy więcej miejsca po instalacji. Jak jest ze wzrostem wydajności tego nie wiem bo na Virtual PC tego się nie odczuwa a na swoim blaszaku nie mam zainstalowane. Na innym kompie jak instalowałem to od razu wersję okrojoną więc nie mam porównania jak działałaby wersja oryginalna.

Pozdrawiam

vlite nie jest kompatybilny z Windows 7. Jedyny program który działa prawidłowo to Win Integrator. Ale z moich testów wynika że z okrojonym Winiaczem są problemy, czasami od razu a czasami po pewnym czasie.

Jak to nie jest kompatybilny skoro ja też okrajałem Windows 7 HP i wszystko się ładnie zainstalowało i super działa.Błędy wychodzą jeśli ktoś kto się nie zna bierze się do tego.

Kroiłem różne systemy i wiem co mówię. VLite jest niekompatybilny z Windows 7 a przynajmniej z Ultimate x64. Bo po instalacji przed pojawieniem się pulpitu wywala komunikat “brak pliku wer.dll system należny ponownie zainstalować”

Niestety ale chyba nie umiesz kroić skoro Ci takie błędy wychodzą znam kilka osób które modyfikowały 7 i przy instalacji takie błędy nie wychodzą.

Do czasu… :wink: mimo faktu, że 7 nadal bazuje na obrazie typu WIM.

Te błędy wychodzą nie tylko u mnie po prostu vlite nie jest rozwijany i dlatego są problemy z kompatybilnością.