Odchudzanie instalki Windows 7 professional x64

(Tomaszand) #1

Witam wszystkich

Zamierzam odchudzić win 7 professional x64 sposobem opisanym w najnowszym "Chipie" Czy ktoś tego próbował? Co warto wyrzucić z systemu? Jakie macie osobiste doświadczenia? Czy warto?

pozdrawiam

(system) #2

Cześć, jaki sposób opisany jest w Chip? Może warto będzie skoczyć do sklepu :stuck_out_tongue: Też interesuje mnie odchudzenie Win7, ale z tego co wiem to nie ma specjalnego programu do tego. nLite był do XP, a vLite do Visty. Oczywiście, że warto wywalić niepotrzebne np. programy, zawsze to mniej miejsca na dysku i mniejsze zużycie pamięci.

(Rafalmegger) #3

Cześć, nie wiem jaki jest sposób w nowym "Chipie". Ja osobiście do odchudzania używam vLite (ten do visty). Ostatnio obraz (7 Prof PL 32bit) z 2,23 GB zmniejszyłem do 1,47 GB. Mimo, że program niby do okrajania visty ale bardzo dobrze działa na 7, (nie wiem jak to będzie wyglądało z systemem 64 bitowym, ale spróbować można). Podczas pracy systemu nie ma żadnych zwiech, BSODów itp. Ja usuwam: wszystkie języki, przykładowa muzyka, obrazy, wideo, Media Center, wszystko związane z rozpoznawaniem mowy i urządzeniami z dotykowymi ekranami. Ogólnie poszczególne elementy są jako tako opisane więc można je usuwać w zależności kto co potrzebuje. Nie polecam usuwać IE, jak usunąłem nie mogłem dokończyć instalacji podczas testowania na Virtual PC. Na początku w vLite gdy wybiera się w jakie zadania będzie się ingerować, nie polecam zaznaczać, że chcemy wprowadzać zmiany do "Instalacja nadzorowana". Wtedy jakoś instalacja się muli i zawiesza (ja zaznaczam tylko komponenty, tweaki i botowalny obraz ISO). Ogólnie po odchudzeniu zyskujemy więcej miejsca po instalacji. Jak jest ze wzrostem wydajności tego nie wiem bo na Virtual PC tego się nie odczuwa a na swoim blaszaku nie mam zainstalowane. Na innym kompie jak instalowałem to od razu wersję okrojoną więc nie mam porównania jak działałaby wersja oryginalna.

Pozdrawiam

(Rmk) #4

vlite nie jest kompatybilny z Windows 7. Jedyny program który działa prawidłowo to Win Integrator. Ale z moich testów wynika że z okrojonym Winiaczem są problemy, czasami od razu a czasami po pewnym czasie.

(Wiktor 1996 96) #5

Jak to nie jest kompatybilny skoro ja też okrajałem Windows 7 HP i wszystko się ładnie zainstalowało i super działa.Błędy wychodzą jeśli ktoś kto się nie zna bierze się do tego.

(Rmk) #6

Kroiłem różne systemy i wiem co mówię. VLite jest niekompatybilny z Windows 7 a przynajmniej z Ultimate x64. Bo po instalacji przed pojawieniem się pulpitu wywala komunikat "brak pliku wer.dll system należny ponownie zainstalować"

(Wiktor 1996 96) #7

Niestety ale chyba nie umiesz kroić skoro Ci takie błędy wychodzą znam kilka osób które modyfikowały 7 i przy instalacji takie błędy nie wychodzą.

(Dritone) #8

Do czasu... :wink: mimo faktu, że 7 nadal bazuje na obrazie typu WIM.

(Rmk) #9

Te błędy wychodzą nie tylko u mnie po prostu vlite nie jest rozwijany i dlatego są problemy z kompatybilnością.