Odchudzanie partycji z Vistą

Zainstalowałem sobie Vistę. Źle podzieliłem partycje i na Viste zostało mi zaledwie 9 GB. Jak ją można odchudzić? Co można z niej bezpiecznie usunąć?

To żart?..podziel partycje ponownie i tyle…

nie nabijaj postow!! To nie jest odpowiedz na moje pytanie!!

hmm , jak uda Ci się wywalić 1 GB zbędnych plików co będzie cud.

Nie ma takiej możliwości aby wywalić kilka GB danych, najlepiej

:wink:

To proste… zapewne format jak mowisz nie wchodzi w gre… uzywajac jednego z tych programow…

Polecam Partition magic 8

Paragon Partition manager

Acronis Disk Director Suite

zmienisz dowolnie partycje… bez utraty danych na dysku…

PS… wylacz hibernacje :slight_smile:

PM8 nie dla systemu Vista. Przerabiałem ten temat. Innych programów nie byłem pewien, wróciłem na chwilę na XP’ka i resztę zrobił już PM8.

Nie ma innego wyboru musisz robić format.Visty w żeden sposób nie da się odchudzić.Wczytaj sobie Paragon Partition manager podziel na takie partycje jakie chcesz i wczytujesz vistę.

Możesz spróbować w Zarządzaniu Dyskami (Narzędzia Administracyjne - Zarządzanie Komputerem) zwiększyć wielkość partycji pod warunkiem, że:

  • druga partycja na tym dysku jest tego samego typu;

  • posiada ten sam system plików;

Pozdrawiam

Bzdura, odejmnie np. z “D” ale w żaden sposób tej wolnej przestrzenie nie dołoży do “C”

plgracz , nie dawaj niesprawdzonych porad.

To, że u Ciebie nie poszło nie znaczy, że nie działa - właśnie sprawdziłem na świeżym dysku - założyłem 2 woluminy proste, sformatowałem a później dokonałem zmiany ich wielkości;

Pozdrawiam

To nie chodzi o wyjątkowość - jeżeli coś jest to powinno działać. Wtedy po Twoich problema zastanawiałem się dlaczego tak może się dziać i zrobiłem eksperyment - tak jak napisałem wyżej.

Kosztowało mnie to rozkręcenie kompa i zabawę (a zabawa na partycjach szczególnie nowym narzedziem M$ w nowym systemie nie nalezy do bezpiecznych).

Popatrz w XPeku mogłeś zakładać partycje (podstawowe lub rozszerzone) oraz woluminy w Viście tylko woluminy a co w przypadku kiedy Masz partycje założone XPekiem lub FDISKIEM? Owszem Vista się zainstaluje ale partycja z Vistą zostanie nazwana woluminem a pozostałe będą bez zmian.

Pozdrawiam

PS nie mam zamiaru nikomu podawać niesprawdzonych rozwiązań - sam również chcę usprawnić swoją Vistę dzięki czyimś doświadczeniom - po prawie 2 miesiącach użytkowania Visty miałem już 2 formaty :slight_smile: bo było eksperymentowanie (cleanery, tweakery, próba zmiany szerokości menu start)

No a jak chcecie odpalic partition menagera pod Vistą mam wersje 6.0 i nie chodzi moze macie nowszą ?? Odpowiedzcie

I podobno działa ale tylko jak wydzielony obszar bedziesz chciał dodać do partycji niesystemowej np.“F”

Tego nie sprawdziłem z przyczyn oczywistych, brak 3 partycji.

wszyscy tu tacy mądrzy a powiedzcie mi ludzie jak chcecie odpalić partition menager 6 na windows vista… No może że wy jesteście naprawde wyjatkowi bo mi za nic niechce wejść a i kombinowalem z trybem zgodności ale nic caly czas pisze ze jest pod windows xp i nt

Więc moze napiszecie mi co robicie żę wam działa

: :? :? :?

Skoro Ci pisze, że pod XP i NT to tak jest poszukaj nowszej wersji Partition Magic.

Pozdrawiam

Mi ten program nie działa na vista nawet najnowsza wersja :frowning:

No wlaśnie Alex ma racje zaden program do zarzadzani dyskami nie dziala pod Vistą :-x :-x :-x :-x

Toć pisałem co trza zrobiić.

No to podaj ten sposob tutaj albo podaj linka do miejsca gdzie ten sposob podajesz. 8) 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Łolaboga, imprezowałeś czy zawsze tak łapiesz?

Masz napisane kilkanaście centymetrów wyżej o godz. 20:01 dziś tzn. poniedziałek…

Może rozwinę… Miałem ten problem i Partition Magic 8 nie chciał się poprawnie zainstalować a że nigdy do tej pory nie korzystałem z innych programów tak do końca nie chciałem im zawierzyć. Aby PM8 (Partition Magic 8) mógł powiększyć moją partycję “C” zainstalowałem system Windows XP, powiększyłem partycję “C” po czym sformatowałem i zainstalowałem ponownie system VISTA.

Dane jakie zawiera u mnie partycja “D” są zbyt cenne by w głupi sposób je stracić.