Odchudzanie Ubuntu

Witam jestem dość początkującym użytkownikiem linuksa. Postawiłem sobie ubuntu i postanowiłem usunąć zbędne programy co uczyniłem ale poszedłem dalej i odinstalowałem wszystko co miało jakiś związek związek z laptopem jako że posiadam komputer stacjonarny. Teraz się zastanawiam czy przypadkiem za bardzo się nie rozpędziłem.Fakt system pracuje szybciej. Chodzi mi głównie o to cz nie odinstalowałem czegoś co odpowiada za prace podzespołów komputera jak taktowanie procesora,pamięci,dysku twardego. Jak mógłbym sprawdzić że wszystko działa poprawnie.

Zapewniam CIę, że wszystko będzie dobrze (:

Taka mała rada: Łatwiej jest doinstalować to co nam potrzeba do gołej dystrybucji, niz odchudzać jakiegoś potworka.

Gdybyś usunął coś naprawdę ważnego dla działania systemu, to byłoby to raczej zauważalne. Dopóki nie ma problemów to można przyjąć, że nic ważnego nie usunąłeś. Podaj co dokładnie robiłeś, to się oceni.

Wszedłem do Sinaptica później w zakładkie zajnstalowane i po koleji wedłóg listy czytsłem co jest od czego i odinstalowywałem.

Synaptic rejestruje historię operacji, możesz wkleić jak chcesz. Tylko skoro system działa to raczej nie ma potrzeby,

A jak mógłbym sprawdzić poszczególne podzespoły, te najważniejsze, żebym nie spalił procka lub czegoś innego.

Niepotrzebnie się martwisz, spalenie procesora przez usunięcie jakiegoś programu z systemu jest bardzo mało prawdopodobne z inklinacją na niemożliwe.