Odchudzanie Visty z aktualizacji - jak?

Witam

Jak Vista ściaga jakieś aktualizacje w tym także i SP1 to gdzieś przechowuje pliki aby można bylo potem odinstalować to ( w XP bylo to w głównym katalogu windows). Powiedcie mi gdzie Vista przechowuje te backupowe dane i czy tak jak w XP można je usunąć ? ( oczywiscie poźniej brak możliwości odistalowania aktualizacja i SP1)

Witam,

Po pierwsze. Jeśli nie chcesz aby aktualizacje były automatycznie instalowane to po prostu wyłącz taką opcję. W Panelu Sterowania kliknij z lewej strony okna na opcję “Wygląd klasyczny”. Gdy to zrobisz to po prawej stronie okna odszukaj ikonkę “Centrum zabezpieczeń” i uruchom ją.

W nowym oknie widnieją cztery paski w określonym kolorze (zielonym lub czerwonym). Kliknij na zielony pasek “Automatyczne aktualizacje” po czym się rozsunie. Następnie kliknij na przycisk “Zmień Ustawienia”. W nowym oknie zaznacz opcję “Pozwól mi wybrać”. W nowo otwartym oknie zaznacz opcję obok czerwonej tarczy “Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje Niezalecane”. Kliknij ok i pozamykaj inne okna. Automatyczne aktualizacje nie będą już działały.

Pliki aktualizacji znajdują się w F:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Można te pliki w tym folderze usunąć.

Pozdrawiam.

no chce aby sie instalowlay automatycznie ale nie chce aby kopie lezaly na dysku i zasmiecaly go - nigdy mi sie nie zdazylo abym jakas poprwke musial odinstalwoac wiec nie ma potrzeby aby windows pzrechowywal pliki do odinstalowania danych poprawek a szczegolnie SP1

Odinstalowanie poprawek :

wszystkie programy - win. update - zainstalowane aktualizacje , i można usunąć

Jak już napisałem - pliki instalatorów aktualizacji znajdują się w F:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Można te pliki w tym folderze usunąć i zwolnić troche miejsca na dysku.

a gdzie pozostalosci po SP1 ? botamten katalog zajmuje tylko 110MB u mnie , wiec sa tam tylko pozostalosci po akutalizacjach

nie rozumiem:)

ten katalogo co wyzej byl podany - to tam sa tylko pozostalosci po update z windows update

a mi jeszcze chodzi gdzie sa pozostalosci (potrzebne do odinstalowania) z SP1 ? (skoro nie bede odinstalowywal SP1 to moge swobodnie wykasowac pozostalosci po SP1)

Oty Kosz

Nikt Ci tu nie powie bo sami nie wiedzą.

Należy użyć komędy Vsp1cln.exe

Mam podobny problem z zapychającą się partycją systemową, Może ktoś mi pomoże jak odchudzić tą partycje, Na C: mam już zapełnione 24 GB kasuje rejestry, ciasteczka , tempy, i inne. Wykombinowałem sobie że jak usunę instalki zainstalowanych aktualizacji to zwolnię trochę miejsca lecz pod adresem Windows\SoftwareDistribution\Download niewiele miejsca mogę odzyskać.

napiszcie co radzicie? przesuwanie partycji mnie nie interesuje :wink:

czupakabra , wejdź w oczyszczanie dysku>więcej opcji>przywracanie systemu i kopie w tle>oczyść,pytanie czy zrobiłeś w konsoli to?

vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=3000MB

wpisz cmd kliknij prawym>uruchom jako admin skopiuj/wklei w okno w/w komendę kliknij enter,zmniejszy to miejsce na punkty przywracania,tam gdzie 3000MB wpisz ile uważasz 300MB minimum.

Dzięki Łukash, pomogło! !!

Urwałem 5 GB, ze skasowaniem starych punktów przywracania systemu to dobry pomysł, nawet nie wpadłem na to,

ale jeszcze się rozglądnę za usuwaniem instalek aktualizacji visty.

Podobno w CCleaner zaznaczenie deinstalator hotfixów miało coś pomóc ale niestety nie u mnie :wink:

pozdrawiam

szukam dalej

czupakabra , to elegancko,mogę polecić Ci również programik Tune Up Utilities 2008>uwolnij miejsce na dysku> nie usuwać pozycji System Restore,Windows Update Backup oraz Wnidows też parę giga może odzyskasz…i w ogóle programik świetny.