Odchudzanie Windows 7

Witam!

Moja Siódemka ma już ponad pół roku od instalacji, więc jest to dość stary system i od pewnego momentu zaczął dość wolno chodzić (logiczne-nazbierało się syfu). Przeczyściłem odkurzaczem i reg supreme pro ale mało co to dało. chcę dobrze wyczyścić system cy chodził jak świeżo po reinstalce (samej reinstalki nie chcę bo mam tutaj masę programów i to kompletnie odpada).

Jakimi programami wy czyścicie Windowsa 7? Jakie polecacie?

Prosiłbym tutaj o radę tylko tych osób które mają ten system i które optymalizowały system!

odinstaluj nie używane programy. A zamulanie to skąd się bierze? Za duże zużycie procka, mielenie dysków?

programy które chodzą w trayu to KIS i aqq i nic więcej :wink: gadżetów obecnie nie używam także zamulanie procka jest w granicach 5%

Poza tym ja prosiłem o programy :wink:

Pokombinuj z Sunrise Seven. Da się tam wyłączyć zbędne usługi, niepotrzebne programy w autostarcie itd.

Odkurzacz do pozbycia się zbędnych plików, CCleaner do oczyszczenia dysku i słabego oczyszczenia rejestru oraz do wywalenia programów z autostartu, Auslogics Registry Cleaner albo Wise Registry Cleaner do dokładnego oczyszczenia rejestru, Defraggler albo Auslogics Disk Defrag do zdefragmentowania.

Dodatkowo polecam optymalizację systemu przy pomocy TuneUp Utilities (łatwiejsza w obsludze, mniej opcji, ale też mniej dokładna) lub Auslogics BoostSpeed (dokładniejsza, ale trzeba niekiedy uważać). Auslogics BoostSpeed od razu automatycznie optymalizuje usługi.

Samo się stało? Ciekawe.

A co do tematu:

msconfig i services.msc

Nie próbuj, żadnych zabawek typu cleangp czy ccleaner. Jeszcze do końca dobrze nie chodzą z 7.

Jeżeli masz system w wersji 64bit to tym bardziej nie stosuj “cudownych” programów do oczyszczania. Po zabawie z cleangp nawet przywracanie systemu w trybie awaryjnym nie pomoże.

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz2-t391043.html