Odchudzenie xp na stary komp

(Darekempire) #1

Witam takie pytanie posiadam w domu windows xp na płycie ale mam pytanie nie chce pobierać jakiegoś pirackiego xp mini 2.1 co działa lepiej niż 98 ale chciałem sam super zlajtować n-litem żeby zrobić sam takiego xp-mini na 40 mb ram pentium 133st i stara grafa chyba 64 kolory

(JoteS) #2

Na tej konfiguracji którą podałeś nawet Win98 miałby problemy a po drugie "odchudzanie" Windowsa też jest łamaniem licencji :slight_smile:

(Vegossj2) #3

1 Poczytaj sobie co w tym jest wycięte i to powtórz na swoim systemie używając nlite. Często jest na płytce plik który informuje co zostało zmienoine.

2 Zainstaluj go a następnie zmień klucz i aktywuj go. Licencja nic nie mówi z której płytki masz instalować a jedynie na jaki system masz pozwolenie. Ten Xp mini to pewnie(nie wiem nie ściągałem) Xp profesional. Więc jeśli masz oryginała to śmiało możesz to zrobić

3 zawsze są poradniki do nlite możesz se poszukać

4 mój rekord do wymagane 64 MB ramu a sama instalka miała 104 MB na płytce.Jak ty chcesz zrobić system na 40MB?

(niezDarek) #4

tyle że te okrojone wersje często mają wyciętą aktywacje i nie ma możliwości zmiany klucz, klucz jest zintegrowany, poza tym istnieje mozliwość że autor zintegrował z nim jakiś syf i o bezpieczeństwie nie ma mowy

(Cyba91) #5

Poczytajcie jego resztę zaczętych tematów,brak słów :wink: Nie wiem jak Ty chcesz uruchomić i w jakim celu Windows XP na 40mb ram...

(deFco247) #6

Wszyscy zobaczcie :arrow: to.

(levisek82) #7

Na 40MB Ramu może uda Ci się zainstalować tego okrojonego Windowsa ale będzie chodził jak muł nie zainstalujesz antywirusa żadnego jesli odchudzisz windowsa na maxa to weś pod uwagę że zawsze czegoś będzie Ci brakowało.

DO vegossj2 chyba udało Ci się tak okroić tylko gołego Windowsa bez SP hmm instalka 104 MB jak ona ci chodzila

(system) #8

Najbezpieczniej i najlepiej będzie, jak przesiądziesz się na np.: CruchBangLinux

-- Dodane 01.04.2009 (Śr) 19:05 --

Bravo :slight_smile:

(levisek82) #9

informatyk1996 kup lepiej kość ram 128mb i nie kombinuj

(Extremeze) #10

Bez kitu, kość 128MB ramu to kwota 10 zł w pierwszym lepszym serwisie komputerowym.

(deFco247) #11

Chyba nie myślisz o DDR2? Stare komputery z Pentium III obsługiwały tylko SDRAM, dzisiaj takie kości kosztują krocie.

(levisek82) #12

deFco247 lukni http://allegro.pl/item590402284_sdram_1 ... chowa.html

(Vegossj2) #13

do levisek82

Miałem wersję sp1.

System instalował się 9 min. Potem było trudniej system nie mógł znaleźć wszystkich sterowników mimo iż płytki miałem. O Lunie można zapomnieć, a nawet o paincie. Nie dało się połączyć przez dhcp - akceptował tylko statyczne ip. Generalnie chodził bardzo szybko 30 sek się uchamiał i był dobry jako 2 system do gier na słabszym sprzęcie. Do pracy średnio się nadawał z powodu problemów z instalką offica.

systems.th.png

(Darekempire) #14

O dzięki że się tak tym zainteresowaliście.Ale mam pytanie jeżeli zainstaluje tego xp to będzie tak rozmazane to wszystko i max to będzie 8bitów i 800x600 chyba lepiej nie instaluje tego wina ale można spróbować w każdym bądz razie prześlę wam zdięcia z tego eksperymentu a podacie mi linka na allegro gdzie kupie te ramu sdram ale na laptka

(levisek82) #15

informatyk1996 http://allegro.pl/item593993580_nec_128 ... sdram.html