Odciązanie zasilacza

Mam troszeczke za slaby zasilacz. Jak go odciazyc?? Czy odlaczenie napedu dyskietek pomoze?? Ps - problemem jest wieszanie sie gier na kompie.

jaki masz zasilacz? jaka moc?

Napęd dyskietek z pewnościązwolni kilkanaście WATT z naszego zasilacza :slight_smile: Napędy zabierają ok 30WATT :frowning: (IDE, SATA)

odłączanie napędów, które w dodatku są w stanie spoczynku nic nie da, jeśli przyczyną wieszania się gier jest zasilacz to pozostaje wymiana na mocniejszy.

A skąd masz pewność, że to zasilacz ?? Może karta graficzna za słaba, albo pamięć ??

Jesteś tego pewien że to nie zwolni trochę jego mocy. Nie będe się kłócił. W takim razie weź miernik do rączki i zmierz a sam się przekonasz :wink: Jednak zgadzam sięz Tobą że przyczym może być kilka. Kolega zwrócił uwagę na zasilacz więc mu poradziłem. Jednak zawsze pasowałoby mieć te 50W w zapasie :wink: Spróbuj pozyczyć mocienjszy zasialacz. Jeżeli problem ustąpi to oki a jeżeli nie to będziesz misiał przetestować pamięć dysk. Zrobić pare benchmarków na procku … i wszystko będzie jasne :wink:

ech, no i mi za bardzo nie poradziliscie. Moze ja wam podam caly zestaw mojego kompa i powiecie mi mniej wiecej czy zasilacz wytrzymuje i czy warto odpiac naped dyskietek:

Nagrywarka LG

DVD LG

Grafika Ge Force 4000

Plyta Asus K8N

Procek Sempron 2800+

Dyskietki :mrgreen:

Dysk WD 40 GB

Zasilacz Feel 300W

Wydoła??

Spokojnie. To nie jest żaden demon szybkości :wink:

Chodzi mi raczej o to, czy nie jest to demon na ten zasilacz bo chodzilo mi o to, zebys zerknal czy nie za slaby :>

Jeśli według Ciebie to zasilacz to odłącz urządzenia na USB, bo one dość mocno obciążają zasilacz.

Nie takie kompy chodzą na 300W zasilaczu.

Myślisz?? Bo mam takiego kombajna - drukarko - skanero - kopiarkę i to ten kombajn wtykany przez USB moze blokowac??

“Kombajn” ma osobne zasilanie z gniazdka :slight_smile: .

Zgadza się. Opciążają jeszcze urządzenia USB i to dość sporo, ale tylko takie które sa zasilane z portu USB, a nie z zasilacza sieciowego :stuck_out_tongue:

Tu bardziej chodzi o urządzenia takie jak np. irda, dysk przenośny

Przypomniało mi się, że w wakacje miałem podobny problem jak Ty.

Wypiąłem z kompa wszystko co zbędne, a mogło zabierać prąd i się uspokoiło niestety nie na długo ponieważ po jakiś trzech miesiącach zasilacz zakończył swój żywot.

Ale lepiej pożycz od kogoś inny zasilacz i sprawdź jak będzie komputer działał bo to niekoniecznie może być wina zasilacza.

Napisałeś, że masz nagrywarkę. Czy podczas nagrywania płyt też coś się dzieje bo wtedy jest duży pobór mocy z zasilacza.

No plyty czasem wolniej sie nagrywaja a czasem normalnie

Tak wiec jest to albo zasilacz albo grafika, bo pamiec mam OK. Tylko jak sprawdzic grafike??

Zainstaluj 3DMarka 2001 i puść kilkaktrotnie na wyższych ustawieniach, prawie maxymalnych wszystko na max tylko AA na 2 bo x4 chyba Twoja grafa nieda rady. Jeżeli po 5 takich tesach pod rząd nie pojawią się żadnego typu artefakty to grafe masz oki. To jest najprostszy sposób aby dokładnie ją sprawdzić.

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 9:45

http://downloads.guru3d.com/downloadget … 90b3e3bf4e

Link do 3DMarka 01