Odczyt AGP w radeonie 9550 256MB

Witam.

Mam kilka pytań. Otóz zakupiłem dosc dawno karte graficzna GeForce 6600 x-power podczas grania karta spisywała sie nieźle, widziałem duze róznice niz na karcie GeForce 5700FX u mojego kolegi.Lecz gdy siedziałem w windowsie m.in, na pulpicie komputer przestał reagowac na polecenia, totalny “zgon” myszka nie działa, na klawiaturze nie działało wyłaczenie Num Lock’a, no i po chwili res.Karta została oddana do reklamacji gdzie po 2 miesciach powidomiono mnie ze karta działa sprawnie. :shock: gdy juz ją otrzymało po godzinie grania znów to samo.Oddałem karte i oddali mi pieniadze, kupiłem tego samego dnia w innym sklepie radeona 9550 256 mb… Znów problem, przy ogladaniu filmów miałem zielony obraz i PRZY GRANIU komputer sie wieszał i wyskakiwało ze “VPU zresetował karte graficzną…” Musiałem wyłaczyc odczyt AGP no i problem znikł.Teraz moje pytanie czy to jest wina karty ( znów bede mial pecha? ), czy wina portu AGP przez którego GeForce 6600 równiez mi źle dział? co trzeba z tym zrobic?

Drugie pytanie:

Radeon 9550: chciałem podkrecic karte no i w Ati Tool’s było dosc nieźle przy standardowym taktowaniu ( 250/400 ) szło mi do 400/450 na pamieciach hinix’a ( nie wiem czy dobrze napisałem nazwe ) testowałem dosc długo jakies 2 h i nie wyskakiwały artefakty… ale gdy karta została podkrecona w biosie na te taktowania artefakty wykakiwały co sekunda.

Wiec musiałem zostawic na 325/405 tylko tyle mogłem przy podkreceniu w biosie… próbowałem wgrywac bios z Radeona 9600 ale to jeszcze bardziej komplikowało sprawe gdzy jeszcze mniej mogłem podkrecac zeby nie było artefaktów.No i to jest woja wina ze cos moze źle robie? czy poprostu mam taki nietypowy model karty… ( w 3dmarku 2001 mam ok 8000 ptk po podkreceniu:/ )

Trzecie pytanie:

Jakie są najlepsze sterwniki do Radeona 9550 chodzi o to zeby była dobra jakos i wydajnosc i zeby wiec troszke wieksze wyniki w 3d markach

( na 6.9 miałem ok 7500ptk a na 6.3-uzywam do dzis ok 8000ptk )

Help :cry:

  1. Jaki masz zasilacz?

  2. Jaka karta? i Znowu powodem może być zasilacz i temperatura w środku komputera.

  3. Korzystaj z OMEG.

Zasilacz : Megabajt MGB-350ATXP4

2 i 3 pytanie jest odnosnie do Radeona 9550

chodzi mi o producenta. :wink:

Mój nie mieścił się w napięciach +12V. Sprawdź swój. Najprawdopodobniej to jego wina. Sprawdź na innym zasilaczu.

GigaByte firma karty … i w tej karcie zamontowałem wiatrak i radiatory na pamieci…

a co do punktu 1. sam rozwiazałem problem:) otoz miałem ustawienia fabryczne takie jak

Fast Write ON

Write OFF

Read ON

i miałem te błedy z obrazem i z grami( chodzi mi o radka 9550)

a z tego co wiem to nie wszytskie karty obsluguja te FAST WRITE to wyłaczyłem to w biosie i właczyłem READ ON no i na tych ustawieniach wszytsko działa jak nalezy:)

i po co tyle zachodu:)

pozdrawiam