Odczyt lokalizacji zrobienia zdjęcia


(Kamil Myslek) #1

Witam. Tak jak w temacie chciałbym poprosić Was o pomoc związaną z odczytem lokalizacji zdjęcia. Chodzi mi o współrzędne w przybliżeniu. Próbowałem przez programy IrfanViev i GeoSetter, ale albo nie umiem, albo się nie da. Poproszę o jakieś porady.

Pozdrawiam.


(Łukasz14) #2

Kamilson95 , hmm nie można takie czegoś zrobić :stuck_out_tongue: są urzadzenia które np. w czasie robienia foty zapisują współrzędne geograficzne ale to musisz je mieć podczas robienia tego zdjęcia :slight_smile:


(Krzysztofnawrot) #3

Raczej nie ma takiego programu, który zapisze współrzędne zdjęcia, ale mogę się mylić. Czym robisz te zdjęcia? Wiem tylko, że można wgrać do Nokii N95 program, który zapisuje współrzędne zdjęcia.


(Kamil Myslek) #4

Znaczy się nam zadał pan na informatyce takie zadanie i mówił coś o właściowościach plików Exif.


(Airborn) #5

hmm w EXIF nie ma przeważnie informacji na temat lokalizacji, chociaż faktycznie jest tam masa użytecznych informacji. Jedyne co mi przychodzi w tej chwili do głowy to jakiś odbiornik GPS podłączany do aparatu. Natomiast same dane EXIF możesz odczytać np przy pomocy tego rozszerzenia do firefoxa https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3905 albo w google hasla takie jak exif viewer albo exif reader. Mogą się przydać specyfikacje EXIFu, ale sadze, że nie będą potrzebne http://www.exif.org/specifications.html