Odczyt mac wan routera gigabyte

mam problem i szukam pomocy…

zminiam dostawce internetu i musze podac mac wan routera , ktory mi rozsyla sygnal o mieszkaniu.

jednak nie moge go nigdzie odczytac? sa trzy naklejki z numerem ale ktory bedzie ten od wan?

pomoze mi ktos? :frowning:

równie dobrze możesz podać mac swojej karty sieciowej, a poźniej ustawić taki sam na routerze, i tak samo jak zresetujesz router to będziesz miał mac adres portu wan w konfiguracji na zakładce “statystyka”, bo inaczej nie bardzo potrafie powiedzieć, który z 3 bedzie odpowiedni, choć uważam, że ten najbliżej modelu, adresu logowania oraz loginu i hasła.

Masz to gdzieś w info o routerze

U mnie np tu

http://images37.fotosik.pl/97/121c9d0c7e964f35.jpg

niby proste ale ja nie moge w systemie znalezc zadnego odnosnika do tego aby mi wyskoczylo jakies info o routerze?

gdzie szukac? w manadzer urzadzan nie wyskakuje nic co by sie nazywalo gigabyte?

:frowning:

Dodane 11.04.2009 (So) 8:54

niby proste ale ja nie moge w systemie znalezc zadnego odnosnika do tego aby mi wyskoczylo jakies info o routerze?

gdzie szukac? w manadzer urzadzan nie wyskakuje nic co by sie nazywalo gigabyte?

:frowning:

Z ruterem łączysz się przez przeglądarkę internetową. Proponuję zacząć od podręcznika użytkownika gdzie na pewno jest podany adres jaki należy wpisać do przeglądarki aby połączyć się z panelem administracyjnym rutera.

wiktor1441 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Rutera raczej w menadżerze urządzeń nie znajdziesz. Wpisz swój IP przydzielony przez routera do przeglądarki internetowej, i (powinny) pokazać się ustawienia routera. W ustawieniach poszukaj tych ustawień, o których mówił “bananjp”

po wpisaniu ip nic nie wyskakuje zadna strona sie nie otwiera?

wpisuje 10.0.1.5 taki niby mam i nic?

hehe ip??? czyli chcesz się połączyć sam ze sobą???

a może wpisz adres bramy, na ogół to jest 192.168.1.1

poza tym adres zapewne masz na routerze tak jak domyslny login i hasło.

po wpisaniu adresu bramy mam 35000 wynikow i wszedzie jakies fora …

i gdzie ty masz te wyniki???

ja wpisuje http://192.168.1.1/ (bo taki mam ustawiony) i otwiera mi sie aplet logowania do routera, a nie masz napisanego adresu routera na jakiejs naklejce na nim???

sa naklejki nawet 3 kazda inna koncowka?

a mam podac numer mac wan

ech… to proponuję zacząć od instrukcji obsługi routera, zalogować się na niego i odczytać mac adres z zakładki “statystyka”

Jezu … podaj nazwe routera

wejdź na mojeip.org wyświetli Ci się adres IP, i wpisz go w okno przeglądarki

:x

Ja to rozumiem tak jak On, wpisz adres przydzielony przez router do przeglądarki.

A ma być, Start>uruchom(lub na klawie znaczek Windows+R) i wpisz cmd>ipconfig i obok bramy domyślnej będą cyferki i te cyferki wpisz do przeglądarki.