Odczyt mac wan routera gigabyte

(Wiktor1441) #1

mam problem i szukam pomocy.........

zminiam dostawce internetu i musze podac mac wan routera , ktory mi rozsyla sygnal o mieszkaniu.

jednak nie moge go nigdzie odczytac? sa trzy naklejki z numerem ale ktory bedzie ten od wan?

pomoze mi ktos? :frowning:

(skrzek) #2

r贸wnie dobrze mo偶esz poda膰 mac swojej karty sieciowej, a po藕niej ustawi膰 taki sam na routerze, i tak samo jak zresetujesz router to b臋dziesz mia艂 mac adres portu wan w konfiguracji na zak艂adce "statystyka", bo inaczej nie bardzo potrafie powiedzie膰, kt贸ry z 3 bedzie odpowiedni, cho膰 uwa偶am, 偶e ten najbli偶ej modelu, adresu logowania oraz loginu i has艂a.

(MrAsusrp6) #3

Masz to gdzie艣 w info o routerze

U mnie np tu

(Wiktor1441) #4

niby proste ale ja nie moge w systemie znalezc zadnego odnosnika do tego aby mi wyskoczylo jakies info o routerze?

gdzie szukac? w manadzer urzadzan nie wyskakuje nic co by sie nazywalo gigabyte?

:frowning:

-- Dodane 11.04.2009 (So) 8:54 --

niby proste ale ja nie moge w systemie znalezc zadnego odnosnika do tego aby mi wyskoczylo jakies info o routerze?

gdzie szukac? w manadzer urzadzan nie wyskakuje nic co by sie nazywalo gigabyte?

:frowning:

(TomVoo) #5

Z ruterem 艂膮czysz si臋 przez przegl膮dark臋 internetow膮. Proponuj臋 zacz膮膰 od podr臋cznika u偶ytkownika gdzie na pewno jest podany adres jaki nale偶y wpisa膰 do przegl膮darki aby po艂膮czy膰 si臋 z panelem administracyjnym rutera.

(Frog) #6

wiktor1441 , popraw tytu艂 tematu, u偶ywaj膮c przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Kuba) #7

Rutera raczej w menad偶erze urz膮dze艅 nie znajdziesz. Wpisz sw贸j IP przydzielony przez routera do przegl膮darki internetowej, i (powinny) pokaza膰 si臋 ustawienia routera. W ustawieniach poszukaj tych ustawie艅, o kt贸rych m贸wi艂 "bananjp"

(Wiktor1441) #8

po wpisaniu ip nic nie wyskakuje zadna strona sie nie otwiera?

wpisuje 10.0.1.5 taki niby mam i nic?

(skrzek) #9

hehe ip??? czyli chcesz si臋 po艂膮czy膰 sam ze sob膮???

a mo偶e wpisz adres bramy, na og贸艂 to jest 192.168.1.1

poza tym adres zapewne masz na routerze tak jak domyslny login i has艂o.

(Wiktor1441) #10

po wpisaniu adresu bramy mam 35000 wynikow i wszedzie jakies fora .......

(skrzek) #11

i gdzie ty masz te wyniki???

ja wpisuje http://192.168.1.1/ (bo taki mam ustawiony) i otwiera mi sie aplet logowania do routera, a nie masz napisanego adresu routera na jakiejs naklejce na nim???

(Wiktor1441) #12

sa naklejki nawet 3 kazda inna koncowka?

a mam podac numer mac wan

(skrzek) #13

ech... to proponuj臋 zacz膮膰 od instrukcji obs艂ugi routera, zalogowa膰 si臋 na niego i odczyta膰 mac adres z zak艂adki "statystyka"

(MrAsusrp6) #14

Jezu ... podaj nazwe routera

(Kuba) #15

wejd藕 na mojeip.org wy艣wietli Ci si臋 adres IP, i wpisz go w okno przegl膮darki

(Bolo92) #16

:x

Ja to rozumiem tak jak On, wpisz adres przydzielony przez router do przegl膮darki.

A ma by膰, Start>uruchom(lub na klawie znaczek Windows+R) i wpisz cmd>ipconfig i obok bramy domy艣lnej b臋d膮 cyferki i te cyferki wpisz do przegl膮darki.