Odczyt plików NTFS w Windows 95

Witam,

Mam problem- to dość dziwne, nagrałem dawno temu i teraz płytę w Windows XP/ 7 i w Win95 nie odczytuje jej. Wiem, że XP ma system NTFS i FAT 32 (te ost. potrafi odczytać). Jak sprawić by Win95 odczytał coś co nagram w Windows XP lub 7 ? Jestem w kropce, bo potrzebuję zainstalować USB w Win95 i na tej płytce nagrałem sobie sterowniki. Mam program do odczytu NTFS pod Win9x ale co z tego jak nie mam go jak przenieść do tego kompa z 95 (brak w obydwóch FDD a USB nie chce działać).

Może to nie związane z tematem-wgrałem w Win95 sterowniki z katalogu USB i nic. Wykryło mi koncentrator USB i itp (łącznie w menedżerze jest 3 informacje o USB że są zainstalowane) ale ani pen drive pod Win95/98 ani myszka USB nie działa :expressionless: Zainstalowałem usbupp a podobno trzeba usbupp2.exe i ściągnąłem to z netu i w tym problem z tym odczytem danych.

Jak ktoś zna się na zabytkach 9x będę wdzięczny za pomoc.

Witam.

Oficjalnie Windows 95 nie obsługuje NTFS,

ale to może pomóc: http://www.idg.pl/ftp/pc_4325/NTFS.Read … Me.10.html

Jeżeli to jest płyta cd/dvd to może nagrana jest w systemie UDF.

Przecież płyty CD/DVD nie są nagrywane w systemie plików NTFS - stosuje się go do zapisu na dyskach twardych.

W Twoim przypadku być może użyty został format UDF http://pl.wikipedia.org/wiki/UDF_%28sys … %C3%B3w%29, którego Win 95 nie obsługuje.

W programie do nagrywania płyt poszukaj możliwości przełączenia np. na format ISO 9660

http://pl.wikipedia.org/wiki/ISO_9660

Przykładowo CDBurnerXP umożliwia taką zmianę.

Spróbuję jakoś nagrać to w iso9660. Próbowałem to zrobić na CD-RW. Też tak właśnie myślałem, że pliki na CD są nagrywane nie w ntfs. Dzięki za rady :slight_smile: