Odczyt plików tymczasowych przglądarki z RAM-u

Jak się okazuje wiele serwisów typu youtube już nie przechowuje plików tymczasowych na dysku tylko w ramie.Zatem wszelkie sztuczki z folderami tymczasowymi nie działają.

Jak wyciągnąć z ramu najnowszy plik zapisany przez przeglądarkę?Czy to w ogóle możliwe?

a nie lepiej skozystac z serwisu keepvid?

Firefox i wtyczka DownloadHelper sprawdza się nieźle jeśli chodzi o pobieranie filmików osadzonych na stronach (np. youtube)

Można też użyć VideoCacheView

http://www.nirsoft.net/utils/video_cache_view.html

lub rozszerzenia, czyli skryptu Youtube Enhancer

Nie pomogliście mi.Nie chodzi o download helper,videocache jest dla plików tymczasowych na dysku,tymczasem wrzuta.pl kasuje pliki w ogóle ,i odtwarzacz na stronie czyta tylko ram.

Pewnie że mogę wejść na stronę kliknąć play,pojawi mi się “ściągaj” zatrzymać otwarzacz i opuścić stronę,ale nie o to chodzi.Plik ma być w cache automatycznie,bez żadnego dodatkowego ściągania,bo skoro się odtwarza,znaczy że tam na pewno jest,ale jak się dostać do tego ramu.

Podaj linka do przykładowego pliku z wrzuty bo tak to tylko strzelanie po omacku i wydaje mi się, że coś sobie ubzdurałeś.

U mnie z wrzuty ściąga OK (Firefox + downloadhelper)

powtarzam,download helper wymaga wejścia na stronę wrzuty ,kliknięcia play oraz “zapisz jako”.To znaczy że ściąganie odbywa sie podwójnie,bo teraz ściąga odtwarzacz na stronie na dysk a potem do ramu,a osobno będę ściągał ja.

Goście od wrzuty celowo zrobili kasowanie plików tymczasowych aby nikt nie mógł sobie potem skopiować i odsłuchać utworu ponownie

To w końcu napisz o co Ci chodzi??

Ściągnij na dysk, odtwarzaj jakimś odtwarzaczem tysiące razy bez potrzeby ściągania za każdym razem od nowa. Jak widzę to sam wyszukujesz problem, którego nie ma.

mam nadzieję że ktoś rozumny zrozumie co napisałem,bo bynajmniej nie chodzi mi o żaden skrypt do ściągania tylko do program do przeglądania RAMu,tutaj

http://www.daniweb.com/forums/thread12589.html

ktoś zapytał prawie o to samo,ale opis rozwiązania jest zbyt skomplikowany jak dla mnie

Mam nadzieję, że będziesz na tyle rozumny, że zrozumiesz, iż podałeś błędny przykład z wrzuta.pl.

Nie jestem na tyle biegły w angielskim aby teraz, na szybko się wczytywać w to co podałeś w linku, ale mam wrażenie, że lepszym przykładem byłby w tym przypadku np. vod.onet.pl który nie zapisuje plików w temp oraz nie umożliwia ściągnięcia materiału za pomocą np. programu downloadhelper (i podobnych)

Nie. Ów ktoś zapytał o możliwość zapisu plików/strumieni RealMedia (.rm, .ram). Natomiast rozwiązanie dotyczy przechwytywania ‘strumieni’ audio/wideo przesyłanych przez protokoły RTSP, RTMP, MMS, … W takim przypadku zwykle dane audio/wideo nie są zapisywane w całości na dysku czy w pamięci.

Akurat na wrzuta.pl audio/wideo nie jest w ten sposób ‘zabezpieczone’ - pliki trafiają do katalogu tymczasowego, dostęp do nich (kopiowanie/odczyt) jest zabroniony (przynajmniej teoretycznie) i są automatycznie usuwane po zamknięciu karty/okna z odtwarzanym materiałem.

Tak,to prawda,a dokładniej pliki wrzuty trafiają do cache i są tam w trakcie pobierania oraz po pobraniu,również po zamknięciu karty.Oczywiście są kasowane po zamknięciu przeglądarki.Nie są natomiast nigdy kompiwane do katalogu “ustawienia lokalne/temp” tak jak to robi np youtube ,a ja pomyślałem ze nie ma ich wcale,bo nie sprawdziłem tego katalogu zanim zamknąłem.Warto też dodać że program cache viewer nie wyświetla wszystkich plików audio/video,ma jakiś błąd.Co ciekawe pliki z cache dają się ręcznie kopiować ,nie ma w nich zabezpieczenia jak to było z tymi w “temp”

A temat z linku był raczej o odczycie z ramu strumieni niż o ich przechwytywaniu prosto z sieci,przynajmniej tak sugerował autor na początku zanim został pokierowany na przechwytywanie

Problem co prawda rozwiązany,ale pytanie jest otwarte:czym explorować ram?

Wiem że są programy do czyszczenia,optymalizacji,ale nie znalazłem żadnego który by umiał coś wyciągnąć.