Odczytanie kodu zabezpieczającego N8

Witam,

Zakupiłem Nokię n8 w lombardzie, no i po kilku takich i nie innych problemach dotarłem do (oby) ostatniego.

Więc chciałem sobie użyć opcji Lock Phone no i wpisuje sobie 12345 no i nieprawidłowy. Sprawdzałem wszystkie możliwe kody jakie tylko mogą być domyślnie. Nokia BB5 utility odczytuje kod 12345. W końcu postanowiłem Pheonixem w opcji Dead Phone wgrać nieoficjalną Bellę. Klik refurbish, trochę czekania i oprogramowanie wgrane. No i teraz jeszcze lepsza faza, co włączam telefon prosi się o kod, wpisze jakikolwiek zły no i telefon dalej się uruchamia :o

Czy ktoś zna jakiś sposób na odczytanie kodu, jeżeli takiego nie ma to w jaki sposób go mogę zresetować, najlepiej bez utraty danych. Nie przeszkadza mi to niby, ale sama myśl posiadania kodu którego się nie zna mnie męczy. W lombardzie oczywiście kodu nie znają, jeżeli nie bd się tego dalo zrobić metodą “domową” bd zmuszony im to dać.

tak nie znają a od kogo kupili telefon :?: facet w lombardzie go znalazł :?: oddając takie żeczy teraz gościa się zpisuje.

Wszystko jest w instrukcji telefonu. Jeżeli nie pomoże zastosowanie i ustawienie według instrukcji. Polecam odwiedzić Nokia Care lub jakiś serwis uznany przez Nokię. Gwarancje masz jeszcze na ten telefon?

Nie znam historii telefonu, gwarancja jest ale nie mam ani karty ani rachunku. Aplikacja od Noki wskazuje jeszcze, że telefon jest na gwarancji. Telefon napewno nie jest kradziony, przynajmniej według danych policyjnych :slight_smile:

Nie wiem czemu nie znają kodu, mogą mi to zrobić ale wiąże się to z oddaniem telefonu czyt. nie będę miał go około dnia i skasują mi all dane. Jako iż nie boję się używać Pheonixa to skoro mogę to zrobić w domu to nie widzę sensu w zanoszeniu telefonu. A jeszcze lepiej by było, gdyby obeszło się bez formata telefonu.

Phoenixem nie usuniesz kodu .Był gdzieś programik do odczytu ale nie pamietam gdzie,poszukaj na elektroda.pl sam gotam wstawialem.

NSS i Nokia BB5 utility nie odczytują. BB5 oczytuje standardowy a NSS nie wywala errorem.

Szukałem po necie ale nic konkretnego nie znalazłem.

Skopiuj sobie wszystko co Ci potrzebne Phoenix i NaviFirm i jedziesz.