Odczytanie wersji i systemu z nalepki licencyjnej

Mam problem, ponieważ dostałem laptopa od znajomego, by sprawdzić co się z nim stało. Okazało się, że dysk nie działa. Kupiłem nowy, wymieniłem i przyszedł czas na instalację systemu, w tym momencie zaczęły się schody. Jest nalepka licencyjna z kodem, ale nie ma na niej informacji dot. systemu. Nie mam także oemowej płyty instalacyjnej ani partycji recovery, bo poprzedni dysk całkowicie wysiadł. Można odczytać system i jego wersję z nalepki? Jeżeli tak, gdzie?

Na naklejce z kluczem powinno być napisane jaka wersja systemu.

Albo zadzwoń do znajomego jaką wersje systemu miał zainstalowaną przed padniecięm dysku

To jest starszy człowiek i potrafił mi powiedzieć, że jak się komputer włączał było na takim niebieskim tle napisane zapraszamy. A tak było w XP, Vista i 7, ale bardziej chodzi mi o wersję systemu. Więc pozostaje mi próbowanie które zabierze mi czas, albo jakieś konkretne narzędzie które by zbadało klucz z nalepki pod kątem wersji systemu.

Bez-nazwy_rwwehhp.png

Naklejka dość stara więc podejrzewam że XP ale czy HOME czy Professional

A tam w rogu dolnym prawym? Co jest napisane? Bo światło się odbiło i nie widać dobrze - może tam coś jest :stuck_out_tongue:

A na poważnie - podejrzewam również XP, dokładniej to Home - Profa raczej nie było na domowych laptopach.

to może być albo xp albo vista albo 7 bo to jest nalepka od producenta laptopa a one są praktycznie takie same od czasów xp jeszcze (certyfikat wersji OEM sprzedawany w sklepach jest innego kształtu)

możesz podać dokładny model laptopa? (powinien być na spodzie albo na obudowie ekranu)

wtedy można sprawdzić z czym był sprzedawany…

jak jest napis Microsoft po prawej to pod jest jakaś data, niestety jakość foty jest słaba ale zdaje się, że to 2008 więc wtedy Windows7 odpada.

Wersja na 99% home/ home basic (vista)/ home premium (Vista/7)

Ja obstawiam, że vista jeśli jest to zwykły laptop i data tam to 2008.

polecam wziąć taśmę nakleić klejącą na tą nalepkę bo się cała zedrze i nie odczyta już klucza…

http://www.mydigitallife.info/microsoft … -download/

klik

skan na virustotal

skan 2

Jeżeli w polu PID wyskoczy “Bad number” - ten key nie jest pod Viste i pod 7.

Wersja dla XP http://sourceforge.net/projects/chkpids/files/

Po wprowadzeniu klucza wyskoczy plik tekstowy a w nim np "{;OEM-HOME-SP3-RET…